Охочі ближче познайомилися з вулицею Чкалова, Леонова та Міським садом. Кременчужани дізналися, чому вулиця названа в честь космонавта та де стояв пам'ятник Сталіну й Леніну на Привокзальній площі
В кінці 19 початку 20 століття вулиця Леонова носила ім'я Ново-Олександрійська, на якій переважно жити та навчалися залізничники. Чому вулиця носить ім'я першого космонавта, який вийшов у відкритий космос Олексія Леонова.
Спільна прогулянка Кременчуком розпочалася з Міського саду. Охочі кременчужани, яких зібралося більше півсотні пройшлися Міським садом до музичної школи, яка є пам'яткою архітектури.
Далі екскурсія попрямувала до вулиці Леонова. Зупинившись біля 200-річного дерева журналіст Тарас Деркач розповів, що парк став “ізюминкою” в тодішній Новоросійській губернії.
І дорослі і маленькі кременчужани доторкалися до дерева, щоб загадати бажання:)
Кременчуцький технікум залізничного транспорту заснований в 1878 році, як технічне залізничне училище. Один із найстаріших вищих навчальних закладів України І рівня акредитації Полтавської області. Технікум готує спеціалістів для залізничної галузі.
До революції вулиця Леонова називалася Новоолексадрівська, після її перейменували на Колхозну.
- Вулиці пощастило, що основні військові дії не пройшли через неї. Радянські війська заходили в місто з боку 1 міської лікарні, - зазначив Тарас Деркач.
Як у Кременчуці космонавт знайшов своє кохання
Олексій Леонов - перший космонавт, який першим вийшов у комос і знаходився там 12 хвилин.
У 50-х роках Леонов навчався у Льотному коледжі, згодом проходив військову службу. Саме тут на вулиці Колгоспній іі познайомився Олексій Леонов зі своєю майбутньою дружиною.
Про Привокзальну площу
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.У цьому сюжеті «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав інтерв'ю, розповіді, документальні факти та легенди про історію Кременчука.
Кременчуг и Крюков: 200 лет вместе!
Як у Кременчуці шили білизну для військових під час Першої світової війни
Знайшли невідому картину Куруківської битви
Просто космос: секретные разработки и история кременчугских заводов