Потужності ТЕЦ вагонзаводу повною мірою не використовуються — і тому вона економічно неефективна, крім того є питання технічної надійності
На ПАТ КВБЗ популярно пояснили, чому Раківці терміново потрібна нова котельня, яка забере на себе функції, що нині виконує ТЕЦ вагонобудівного заводу. Це — продовження теми, яку депутати-вагонобудівники розпочали 7 червня на спільному засіданні депкомісій з питань бюджету та ЖКГ.
На корпоративному сайті підприємства опублікована стаття головного енергетика ПАТ КВБЗ Олега Константинова. Зокрема, він наголошує, що ТЕЦ не використовує свої потужності, а відтак її експлуатація не є економічно доцільною:
2006 року керівництво міста листом за підписом міського голови Миколи Глухова повідомило завод про те, що теплову енергію будуть закуповувати для потреб району тільки протягом найближчих 10 років. Також протягом двох останніх десятиріч від постачання тепла від ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» через різні причини відмовилися практично всі промислові споживачі правобережжя (ПАТ «КСЗ», Крюківське кар’єроуправління, ін.). Внаслідок цього, сьогодні ТЕЦ використовує 70 Гкал/год при встановленій потужності 380 Гкал/год. Як кажуть, стріляємо з гармати по горобцях. Тому питання подальшого забезпечення теплом як з погляду економічної доцільності, так і з погляду технічної надійності й можливості здійснювати теплопостачання взагалі, є сьогодні вкрай актуальним».
Олег Константинов нагадує, що ще 2 лютого 2016 року сесія міськради ухвалила рішення про затвердження плану будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка. Було встановлено граничний термін виконання – не пізніше 1 року 6 місяців від моменту ухвалення рішення.
Проте наразі питання з фінсансуванням котельні так і не вирішено, хоча підрядна організація «Котлогаз» навіть попередньо розробила проект будівництва. Але згоди з потенційним інвестором — Європейським інвестиційним банком — не досягнуто.
За інформацією головного енергетика ПАТ КВБЗ, вартість будівництва нової котельні — 200 млн грн. Проте наразі невідомо, чи будуть ці кошти?
Олег Константинов наводить більш успішний досвід залучення інвестицій міською владою, зокрема, у сусідньому місті Горішні Плавні:
Раніше, у січні 2017 року, із заводу промислових котлів з Німеччини до Горішніх Плавнів було відправлено новий водогрійний котел Bosch Unimat UT-HZ потужністю 30 МВт для системи міського опалення. Повна вартість котла складає 20,2 млн грн. За умовами укладеного контракту спочатку було внесено аванс в розмірі 6 млн грн. У цілому проект передбачає заміну всіх старих агрегатів двома котлами Bosch Unimat UT-HZ потужністю по 30 МВт кожний та двома твердопаливными котлами по 4 МВт кожний».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.