За словами директора УЦОЯО Вадима Карандія цього року вперше ЗНО писали учні ПТНЗ та коледжів. Саме вони і дали низький результат з української мови - не склали 47 тисяч учнів. Виявилось, українську мову і літературу не знає кожен сьомий цьогорічний учасник тестування.
- Оце збільшення з 8% тих, які не склали, до 14% цього року, зумовлено тим, що з’явилась нова категорія. Здебільшого - це випускники професійно-технічних навчальних закладів, - зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій. - Отже українську мову та літературу не склали 14,5%. Поріг з історії України не подолали теж 14% учнів. Математику не подужали майже 19%. Англійську, на яку так активно нарікали, бо вперше застосовувалося аудіювання, не склало 13%. Не згодні з результатами абітурієнти можуть подати апеляцію. Їм перерахують. Але таких активних - мало.
Відомі порогові бали «склав/не склав» з усіх предметів ЗНО
На засіданні експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти встановлено порогові бали «склав/не склав» з історії України, географії, фізики та хімії.
Члени експертної комісії після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал з історії України, що відповідає 26 тестовим балам, з географії - 26, з фізики - 12, з хімії - 15 тестовим балам.
З історії України пороговий бал «склав/не склав» подолали 85,81 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання від загальної кількості осіб, які взяли участь у тестуванні з цього предмета; з географії - 87,67 %, з фізики - 83,18 %, з хімії - 89,51 % учасників тестування.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.