У фондах Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського зберігається потужний масив публікацій щодо Кременчука. Про це на науковій конференції «Старожитності й давня історія Кременчука» розповіла завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, доктор історичних наук, професор Людмила Бабенко.
На її думку, дослідження історії Кременчука сьогодні переходять від аматорського ознайомлення до сучасного глибокого аналізу історіографічної спадщини. Це означає перехід від аматорського ознайомлення із рядом проблем і спадщиною, котру залишила радянська історіографія, до нового спалаху інтересу та аналізу історичного минулого Кременчука.
Кременчукіана стає самостійним напрямком історичного краєзнавства, який в останні роки завдяки опублікованим працям науковців набуває академічного характеру.
Кременчук – друге за значенням і перше за промисловим потенціалом місто Полтавщини. Минуле міста позначено важливими подіями, діяльністю видатних особистостей, які мали вплив на історію краю та всієї України.
Понад 1,5 тисячі статей, монографій, публікацій, наукових статей та інших матеріалів знаходиться у найбільшій науковій бібліотеці області.
Серед рубрик, які виділені в каталогах, найбільшою за чисельністю є рубрика «Кременчук», яка вміщує назви видань від 1880 року до сьогодення.
Після цієї рубрики можна виділити «Вулиці міста Кременчука» та «Площі міста Кременчука». В більшості вони представлені журналістськими публікаціями у ЗМІ й торкаються проблеми перейменування вулиць у контексті декомунізації.
Великою рубрикою є «Кременчук до 1917 року», в якій відображено основний бібліографічний потенціал Полтавщини. Тематичний спектр охоплює питання визначення віку міста, його меж, колонізації, забудови, економічного розвитку.
Людмила Бабенко у своїй доповіді зазначила, що історичне минуле Кременчука має значну історіографію, що відображена в публікаціях. Попри це, для істориків і краєзнавців роботи ще - не початий край.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.У цьому сюжеті «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав інтерв'ю, розповіді, документальні факти та легенди про історію Кременчука.
Кременчуг и Крюков: 200 лет вместе!
Як у Кременчуці шили білизну для військових під час Першої світової війни
Знайшли невідому картину Куруківської битви
Просто космос: секретные разработки и история кременчугских заводов