Кременчужанин Ілля Лисенко про філософію медевакуації: «Кожен боєць має знати, що за його життя боротимуться так само завзято, як він бореться за свою країну»
Міністерство оборони має намір реформувати систему медичної евакуації та створити «медичний спецназ». Про це у Міністерстві оборони повідомили під час брифінгу.
Нова система, в якій 18 екіпажів в складі водія, бойового медика і старшого бойового медика будуть займатися безпосередньо евакуацією, повинна розвантажити медичні батальйони й «дати лікарям робити свою роботу».
Робота оновленої служби медичної евакуації буде відповідати стандартам НАТО.
Реформувати систему доручили волонтеру військової медицини на Донбасі, голові фронтових рятувальників «Asap Rescue» кременчужанину Іллі Лисенко, відомого як «Хоттабич».
За його словами, робота зі створення експериментального підрозділу з медичної евакуації розпочалася у 2016 році, з урахуванням всіх можливостей медичної служби ЗС України.
Ілля Лисенко підкреслив, що головним у цьому підрозділі є не техніка, а екіпаж - підготовлені, навчені люди, здатні ефективно боротися за життя військовослужбовця на етапі медичної евакуації.
Він зауважив, що ця група людей буде своєрідним підрозділом оперативного реагування, яка у будь-який час на своєму транспорті та з необхідним медичним обладнанням буде готова приступити до виконання завдання з медичної евакуації військовослужбовців ЗС України.
Фахівці служби евакуації пройдуть навчання у 205-му навчальному центрі в Дніпрі. Новим екіпажам виділять машини марок «Богдан» і «Хаммер» з медичним обладнанням.
Серед фахівців «медичного спецназу» будуть також волонтери Операції об'єднаних сил, які вже мають досвід у військовій медицині, і можуть заявити про своє бажання. Всі бажаючі пройшовши навчання і підписавши контракт зі Збройними силами України.
Проект зі створення в Збройних Силах України експериментального підрозділу по медичної евакуації, який повинен відповідати стандартам НАТО, має запрацювати до червня 2019 року. Підготовка необхідного особового складу незабаром почнеться на базі 205-го навчального центру в Десні, де працюють профільні вітчизняні фахівці під керівництвом іноземних радників.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.