Новий територіальний устрій, який пропонує група нардепів, передбачає укрупнення районів з центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді
16 жовтня у Верховній Раді зареєстрований законопроект «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області». Серед його авторів — нардеп від Полтавщини Андрій Река, який до обрання працював Новосанжарським селищним головою.
Законопроект пропонує новий поділ Полтавської області на райони. Пропонується ліквідувати всі 25 районів області, а замість них утворити чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський з адміністративними центрами, відповідно, у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. Існуючі районні ради та райдержадміністрації з їхніми структурними підрозділами, а також районні підрозділи центральних органів влади пропонується ліквідувати.
В обгрунтуванні законопроекту його автори зазначають, що в Полтавській області створено 46 з 59 запланованих ОТГ (об'єднань територіальних громад) відповідно до Закону «Про добровільне об'єднання громад», і 30% області входить в ОТГ, «а з урахуванням лише сільського населення, яке найбільше отримує вигоду від процесу об'єднання, це понад 50%». Лише 4 з 25 районів області не мають створених ОТГ, а у 18 районах районний центр є також центром ОТГ.
Автори законопроекту вважають, що за таких умов існування районних рад та районних адміністрацій (у 25 районах) не є доречним та економічно ефективним.
Автори законопроекту також посилаються на Концепцію реформування місцевого самоврядування, відповідно до якої кількість районів має бути скорочена. Основні ж повноваження, які мають здійснюватися на рівні районів — організація вторинної медичної допомоги. Вже створено чотири госпітальні округи. На думку авторів законопроекту, задля ефективного їх функціонування та реорганізації закладів охорони здоров'я потрібно створити чотири райони (відповідно до існуючих госпітальних округів).
Зокрема, Кременчуцький район має поглинути Глобинський, Кобеляцький, Козельщинський райони та об'єднати в собі такі громади:
Горішньоплавнівська міська Келебердянська сільська Салівська сільська Дмитрівська сільська Білецьківська сільська Кам’янопотоківська сільська Потоківська сільська Ялинцівська сільська Недогарківська сільська Омельницька сільська Піщанська сільська Пришибська сільська Новознам'янська сільська Горішньо Плавнівська міська Глобинська міська Кринківська сільська Землянківська сільська Пустовійтівська сільська Обознівська сільська Троїцька сільська Манжеліївська сільська Заможненська сільська Бугаївська сільська Броварківська сільська Горбівська сільська Градизька селищна Гриньківська сільська Зубанівська сільська Іваново-Селищенська сільська Куп'єватівська сільська Петрівська сільська Погребівська сільська Пронозівська сільська Святилівська сільська Пузиківська сільська Федорівська сільська |
Кобеляцька міська Кунівська сільська Лебединська сільська Підгорянська сільська Красненська сільська Василівська сільська Сухинівська сільська Білицька селищна Жуківська сільська Іванівська сільська Червоноквітівська сільська Чорбівська сільська Озерянська сільська Григоро-Бригадирівська сільська Комендантівська сільська Придніпрянська сільська Орлицька сільська Шенгурівська сільська Лучківська сільська Вільховатська сільська Бродщинська сільська Дашківська сільська Канавська сільська Світлогірська сільська Марківська сільська Золотарівська сільська Бутенківська сільська Козельщинська селищна Бреусівська сільська Василівська сільська Мальцівська сільська Високовакулівська сільська Оленівська сільська Солоницька сільська Говтвянська сільська Пісківська сільська Новогалещинська селищна |
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.