У кременчуцькому Вищому професійному училищі №7 відкрили музей АТО. На відкриття завітали рідні загиблих: Дмитра Назаренка, Євгена Садовничого, Дмитра Мовчана, Миколи Вашури, Антона Кирилова. На жаль, сестра Олексія Древаля з волонтерською місією була в Полтаві, а брат Володимира Шульги знаходився на передових позиціях.
Також на відкриття музею прийшли військові, ветерани російсько-української війни та волонтери.
В музеї АТО зібрали унікальні експонати від снарядів, речей загиблих, похоронок до світлин з передової та волонтерів.
Стіни кімнати прикрашають маскувальні сітки зроблені руками кременчужан, манекени військових, які показують 2 спорядження яке вдалося в короткі терміни організувати за допомогою волонтерів та екіпіровка, яку за кілька років змогло забезпечити Міністерство оборони.
Є медичний куточок на якому кременчужани можуть ознайомитися з медичними ношами та побачити блакитну форму волонтера й медика Ростислава Зауральського, на якій залишилися краплини крові тих військових, яким рятували життя.
Під стелею можна годинами розглядати на прапорах написи, які залишили діти й дорослі для наших бійців. Серед експонатів є як шеврони різних батальйонів, так і бойові трофеї: шеврони армії Російської Федерації та елементи терористичних організацій «ЛДНР».
Кременчук займає перше трагічне місце серед загиблих на Полтавщині, більшість загиблих у Кременчуці - вихованці ВПУ №7: Дмитро Назаренко, Олексій Древаль, Євген Садовничий, Дмитро Мовчан, Микола Вашура, Антон Кирилов, Володимир Шульга та безвісти зниклий Ігор Ткаченко.
За його словами, ініціатором створення музею АТО стала громадська організація «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» з Володимиром Поляковим, який разом з бійцями, волонтерами та музейними працівниками виставку організовували своїми руками.
Мами загиблих символічно запалили свічки пам'яті в касці, яку привезли з часів Революції гідності.
Музей ледь не щодня поповнюється новими експонатами.
Викладачі ВПУ №7 допоможуть доторкнутися до історії сучасності, яка одночасно поєднує трагічні сторінки нашого часу так і неймовірну мужність та героїзм наших земляків.
Доповнено
Після того як вийшов матеріал в редакцію "Телеграфу" звернувся військовий історик Роман Пацовський. За його словами, щоб не накладалися екскурсії замовлення можна робити через реєстраційну картку на сайті музею військової історії або за номером телефону: 098-84-106-39.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.