А як би ви хотіли називати коньяк?
В Україні скоро зникне коньяк, принаймні як назва напою. Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення «коньяк» для продукту вітчизняного виробництва.
«Коньяк України» мають називати або «бренді», або іншою назвою, яка буде поширюватися лише на українську продукцію.
Щоб обрати таку назву в Україні стартувало громадське обговорення. Опитування проводить проект «Географічні зазначення в Україні».
«Ми провели серію регіональних хакатонів (мозкових штурмів) з пошуку нової назви для коньяку України, в яких взяли участь представники виробників, торгових мереж, ресторанного бізнесу, а також влада, профільні асоціації, освітяни й науковці, маркетологи, сомельє і навіть філологи», – йдеться у повідомленні.
На голосування винесено близько трьох десятків потенційних назв. Деякі із них максимально подібні до слова «коньяк» — укрньяк, к’янок чи каннук. Але є й оригінальні назви: бурштин, пломінь, дубовик, грогон, виналь, сонцедар тощо.
Проголосувати можна ТУТ.
А як би ви хотіли називати коньяк?
Довідково:
Коньяк — міцний алкогольний напій з білих сортів винограду, один із видів бренді, бурштиново-золотистого кольору, який, згідно з міжнародним торговельним правом, походить від округи міста Коньяк в регіоні Нова Аквітанія у Франції. Назву «коньяк» пов'язано з регіоном походження і тому захищено законами контролю за походженням. Географічні межі місцевості, в якій допускається виробництво коньяку, технологія виробництва і сама назва чітко визначені, регламентовані і закріплені чисельними міжнародно визнаними законодавчими актами. Коньяк є суто французьким продуктом. Міцні напої інших країн, а також напої, вироблені у Франції поза регіоном Шаранта, навіть якщо їх отримано дистиляцією виноградних вин, вироблених в регіоні Пуату-Шаранта, не мають права називатися коньяком на міжнародному ринку. Напої, виготовлені за подібними технологіями, але за межами зазначеного регіону, називають бренді.