Суд продовжив арешт військовополоненим українським морякам, серед яких кременчужанин Богдан Головаш, до 24 квітня. Лефортовський суд Москви сьогодні, 15 січня, розглянув клопотання Російської Федеральної служби безпеки про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою українців.
За словами адвоката одного з захоплених Росією військовополонених Миколи Полозова, який також координує роботу адвокатської групи захисту моряків, позиція адвокатів - відкриті й прозові судові засідання.
Проте засідання відбулися за зачиненими дверима - в закритому режимі. Із залів суду вивели родичів українських військових і журналістів. Суд вирішив, що відкритість процесу нібито може зашкодити проведенню попереднього слідства і порушити таємницю слідства.
Під стінами суду проходили одиночні пікети, з закликом звільнити українських моряків. Люди тримають в руках плакати «Свободу українським морякам».
В суді військових зустрічали оплесками й вигуками «Слава Україні!».
Всі 24 захоплені українці оголосили себе військовополоненими, відмовились давати свідчення і визнавати свою провину в нібито «незаконному перетині Росії».
Справу кременчужанина Богдана Головаша розглядали в 2 групі разом з Володимиром Терещенком, Сергієм Поповим та Андрієм Шевченко. Адвокат, як й інші захисники моряків вимагали випустити моряків з «клітки» й посадити поруч з адвокатом, змінити підсудність на військовий суд відповідно до Женевської конвенції. Суддя Рябцев відмовив у клопотанні захисників.
При попередній зустрічі з адвокатом у грудні Богдан Головаш відзначив, що погано спить ы його мучають кошмари. Він також не знає як сприймуть його відсутність в навчальному закладі, адже у січні-лютому він повинен захищати диплом. Про це повідомляє сайт «Кримский процес».
Нагадаємо, що російські силовики захопили 24 українських моряків на трьох кораблях поблизу Керченської протоки 25 листопада. Українських військових звинувачують у незаконному перетині кордону Російської Федерації. Україна вважає те, що сталося, актом агресії, а своїх військових - військовополоненими. За Женевською конвенцією про військовополонених, вони повинні бути негайно звільнені.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.