Перевірка виявила, що лише 73% голосів, залишених через контакт-центри, були без порушень. Проте голоси з порушеннями не відняли від загальної суми
21 січня відбулося засідання робочої групи Громадського бюджету. На ній оголосили офіційних переможців.
Нагадаймо, проекти, які мають реалізувати у Кременчуці у 2019 році, мали оголосити на першому засіданні 4 січня. Але тоді призначили додаткову перевірку голосування, адже виникли спірні питання.
Про результати перевірки оголосив член робочої групи Євген Перевезенцев. Зокрема він повідомив, що відправили два запити, щоб упевнитися у достовірності онлайн-голосування.
Один запит направили фірмі «Socialboost», яка є розробником та власником платформи «Громадський проект», на якій проводиться громадський бюджет. Мова йде про сайт kremen.pb.org.ua. Отже, згідно з відповіддю, з 1 по 30 грудня 2018 року платформа працювала в звичайному режимі, кібератак не зафіксовано.
Ще один запит відправили «Приватбанку», тому що через ці термінали відбувалося голосування. Банк відповів, що будь-яких збоїв, помилок та зовнішніх втручань в роботу терміналів не було.
Щодо офлайн-голосування, на рецепції виконкому «зібрали» 292 голосів. З них 99% - без порушень. Голоси з порушеннями, за словами Євгена Перевезенцева, могли бути оформлені неналежним чином. Наприклад, неповністю введені паспортні дані, відскановані не всі сторінки паспорту або телефон введено в неприпустимому форматі.
98% голосів зі ЦНАПу за результатами перевірки визнали без порушень. Загалом через ЦНАП отримали 637 голосів.
Серед контакт-центрів найменший відсоток голосів без порушень: 73%. Таким чином віддали 7 тис 591 голосів. Про деякі причини розповів Євген Перевезенцев.
Також стало відомо, що були збої в роботі КЦ. Наприклад, часто КЦ не працювали, деякі закривалися раніше зазначеного графіку.
Забігаючи наперед варто сказати, що результати перевірки не вплинули на перелік переможців. Чи «мінусували» голоси, які «забракували», запитали у членів комісії. Відповіли, що голоси не відняли. Зокрема голова робочої групи Юрій Гриценко сказав, що голоси, які мали проблеми, суттєво не вплинули на результати голосування. Та додав, що варто зробити висновки, щоб внести зміни у положення і унеможливити повторення недолоків.
Нагадаймо, переможцями стали 15 проектів: 1 великий (вартістю до 1 млн грн), 3 загальноміських (максимальна вартість – 325 тис грн) та 11 по секторах міста. У категорії «великий» переміг проект №15 «Сімейно-спортивний драйв парк «Міський сад». За цей проект віддали 2 тис 115 голосів.
Щодо загальноміських, то тут не три традиційних переможці, а чотири.
Також вирішили визначити ще й четвертого переможця. Ним став проект «Улаштування 8-ми дитячих майданчиків в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 46» (голосів – 1682). Цікаво, що у загальному рейтингу голосування відповідний проект стоїть на шостому місці, тобто між «Грайликами-гойдариками» та четвертим переможцем є ще проект. Мова йде про «Благоустрій зупинок громадського транспорту у мікрорайоні №13», який набрав 1748 голосів.
Юрій Гриценко пояснив відповідне рішення так:
Після оголошення переможців робоча група «закріпила» результат голосуванням. Голосували не окремо по проектах, а списками.
Нагородження переможців відбудеться на засіданні виконкому. На ньому ж мають прийняти проект рішення з назвами проектів-переможців.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.