Кандидат в президенты Андрей Садовой сегодня, 1-го марта, официально объявил, что снимает свою кандидатуру в пользу кандидата Анатолия Гриценко. Гриценко его уже и поблагодарил в Фейсбуке.
Садовой объяснил, что по результатам мониторинга социологической компании «Фама», которой он доверяет, его рейтинг ниже, чем у Гриценко – поэтому он принял решение снять свою кандидатуру.
Кстати, по данным компании «Фама», Садовому доверяют 40,5% респондентов, а Гриценко – 38,7%. Выходит, рейтинг доверия у Садового выше.
Андрей Садовой в феврале приезжал в Кременчуг в рамках предвыборного тура. Его доверенное лицо в нашем городе – депутат Кременчугского горсовета Анна Павленко, член фракции “Самопоміч”. «ТелеграфЪ» спросил у неё, что произошло, и какой смысл в снятии кандидатуры Садового?
– Пані Ганно, чому Садовий зняв свою кандидатуру з виборів, і який у цьому сенс?
– Моя позиція така: він зробив, як обіцяв, він просто не міг вчинити інакше! У нього була угода з “Демальянсом” (політична партія, ред.), з Гацьком (керівник партії, ред.). Угода така – якщо на середині компанії рейтинг Садового буде нижчий, ніж у Гриценка, то Садовий зобов’язаний зняти свою кандидатуру з виборів. Він вчинив гідно – зробив як пообіцяв, він же неодноразово казав – якщо ти підписуєш угоду і береш на себе зобов’язання, маєш їх виконувати. Подобається це нам чи ні, але він дав обіцянку і мав її виконати. Нам усім не сподобалося, коли 3-го січня, на з’їзді “Самопомочі”, коли ми висували Садового, на сцені виступив Гацько, сказав, що вони з “Демальянсом” теж підтримують Садового, але за умови, що він зніме свою кандидатуру на користь Гриценка, якщо у того буде вищий рейтинг.
– А в чому сенс зняття Садового саме на користь Гриценка? Адже “Самопоміч” – реальна партія, вона представлена в парламенті, ми бачили її роботу протягом усіх 5 років після парламентських виборів. “Самопоміч” організувала блокаду торгівля з окупантами на Донбасі, ви стояли в пікетах під Верховною Радою, коли вимагали створити антикорупційний суд, тощо. Що всі ці 5 років робив Гриценко та його “Громадянська позиція”?
– Нічого вони не робили, але таке рішення ухвалили.
– Але ж має бути якась доцільність у тому, щоб лідер реально працюючої партії зняв свою кандидатуру на користь кандидата, який з’являється у телевізорі лише перед виборами?
– Я думаю, так вчинили заради парламентських виборів. Ми маємо виконувати обіцянки, щоб зберігти партнерів. Демократичні сили планують об’єднуватися, до “Самопомочі” на парламентських виборах мали долучитися “Демальянс” і мабуть “Громадянська позиція”, щоб було більше кандидатів, щоб демократичні сили пройшли до парламенту.
– І яку назву матиме цей демократичний вінегрет?
– Я думаю, я впевнена, що це буде “Самопоміч”, тільки “Самопоміч”! Взагалі, може й недоречно, але я хочу сказати, що я дуже боюся того, чим можуть закінчитися ці вибори. Я бачу, як зазомбовані люди, на кого вони сподіваються, це так... я даже не знаю, як це назвати.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.31 березня 2019 року відбудеться голосування на чергових виборах Президента України. Центральна виборча комісія зареєструвала рекордну кількість кандидатів – 44. Кожен з них вніс грошову заставу у розмірі 2,5 млн грн, котра повернеться лише тому, хто переможе на виборах, чи вийде до другого туру.
Офіційні результати першого туру мають оголосити до 10 квітня. Якщо жоден з кандидатів не набере абсолютну більшість голосів громадян, які взяли участь у голосуванні (50% + 1 голос), буде оголошений другий тур, який відбудеться 21 квітня. Публікація його результатів – до 4 травня.
До 3 червня 2019 року новообраний президент має вступити у повноваження із складенням присяги на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Важливі матеріали: