У міськгазі розбили лютий на три розрахункові періоди, коли, з точки зору юристів підприємства, діяли різні норми споживання газу для абонентів без приладів обліку
Кременчужани отримали рахунки за газ. Абонентам без приладів обліку знову виставили рахунки за нормами, вищими, ніж затверджено останньою урядовою Постановою.
На сайті ПАТ «Кременчукгаз» розміщене повідомлення про порядок нарахувань за лютий. Воно містить, у тому числі, посилання на судові рішення у тривалій «війні» газопостачальних підприємств з Кабміном з приводу норм споживання газу абонентами без приладів обліку.
Юристи підприємства вважають, що лютий треба поділити на три періоди, за якими нараховувати споживання по різних нормах, залежно від судових рішень:
У платіжках за лютий газ «побитий» на три періоди. Порахуємо, що вийшло у підсумку. Місячні норми (див. вище) ми розрахували від кількості днів: 15 днів за граничними нормами і 13 – за нормами, визначеними КМУ відповідно до Постанови від 30 січня.
Нагадаємо, уряд навздогін ще раз змінив норми, видавши Постанову №143 від 27.02.19: попередні норми знижені на 0,01 куб м (на одну людину на плиту це 3,28 куб м). Свою ж попередню Постанову №63 від 30.01.19 року (яку оскаржує в суді «Кременчукгаз») уряд визнав такою, що втратила чинність. У найсвіжішій Постанові сказано, що норми застосовуються з 9 серпня 2018 року.
Проте у «Кременчукгазі» це не визнали: керівництво підприємства та юридична служба вважають, що норми не можуть бути застосовані заднім числом. Відтак, слід очікувати що й за частину березня (до офіційної публікації Постанови в газеті «Урядовий кур’єр») міськгаз нарахує споживачам завищену норму.
А потім, прогнозуємо, газові оператори знову оскаржать найсвіжіші норми споживання газу, намагаючись їх збільшити.
На засіданні уряду прем’єр Володимир Гройсман доручив міським головам захистити людей від неправомірних нарахувань за газ. Щоправда, не уточнив, як мери міст можуть вплинути на газопостачальні структури, якщо їм навіть уряд – не указ. З нашої точки зору, прем’єр намагається перекласти на місцевих керівників промахи уряду: порушення порядку ухвалення постанов про норми газу. Якби не ці порушення, газовики не виграли б суди.
Свого часу мер Кременчука Віталій Малецький судився з ПАТ «Кременчукгаз» за так званий «борг Яценюка» - коли у 2015 році при уряді Арсенія Яценюка газові оператори вперше через суд збільшили норму. Тоді «Кременчукгаз» виставив додаткові рахунки містянам. Мер суд програв, багато хто з кременчужан оплатив «борг», побоюючись втратити субсидію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.