«ТелеграфЪ» поспілкувався з Мариною та дізнався, як їй вдалося позбутися «пакету з пакетами», чим дівчина миє посуд та чому не чистить зуби традиційною зубною пастою
Кременчужанка Марина Матвієць почала ступати на доріжку свідомого споживання у час, коли у місті з’явилися баки для роздільного збору відходів. Тоді Марина почала сортувати пластикові пляшки. Але далі не йшла, за її словами, чомусь не замислювалася про це.
Ситуація зрушилася майже рік тому, коли дівчину зацікавило поняття мінімалізму. Кременчужанка почала більше цікавитися цим питанням та натрапила на філософію «Zero Waste». Після цього почала впроваджувати методи, які зменшують кількість продукованого сміття, у власне життя.
Для магазинних покупок у Марини є цілий «арсенал», який допомагає уникнути кульочків та пакетів. Наприклад, дівчина має авоську.
Також є торбинки для овочів чи фруктів. Зіп-пакети Марина використовує переважно для вологих продуктів – наприклад, для м’яса. Після кожного використання миє пакет водою та милом і використовує знову.
Подібні екологічні звички кременчужанки не розуміли у деяких супермаркетах. Наприклад в одному з них Марина протягом двох місяців «скандалила» з продавцями. Її звинувачували у тому, що дівчина хоче вкрасти. Марина згадала про перший конфлікт, який виник між нею та продавщицею, яка важить продукти:
У результаті сварки Марина пішла на ринок. За її словами, там всім байдуже, у що ти купуєш продукти.
Кременчужанка розповіла, що деякі торбинки купила у секонд-хенді, деякі подарували. У секонд-хенді Марина купила також велику сумку, куди складає покупки.
Також Марина додала, що намагається не робити спонтанних покупок. Вона пише список та закуповується на місяць.
Дівчина відмовилася від рідких засобів для миття посуду. Натомість замінила їх содою та гірчицею.
Серед гірчиці і соди Марині більше подобається саме сода. За її словами, вона краще підходить для миття посуду, сода без проблем відмиває жир. У свою чергу гірчиця налипає і потім кам’яніє.
Замість традиційної губки Марина використовує люфу. Дівчина розповіла, що люфа – це кабачок, який висушують і отримують «сухий» качан-мочалку.
Люфу можна придбати у Кременчуці. Зокрема її можна знайти на Центральному чи на Троїцькому ринках.
Крім гелів для миття посуду, Марина відмовилася від засобів для прибирання поверхонь. Дівчина робить його сама по такому рецепту:
Такою рідиною кременчужанка протирає скло та інші поверхні. Сантехніку також чистить содою.
Марина поступово переходить на косметику по догляду непромислового виробництва, тобто, натуральну. Наприклад, убтан, гідрофільне масло.
Кременчужанка показала свій дезодорант. Це алуніт. Марина розказала, що користується ним півроку, а його розмір майже не змінився.
Традиційними рідкими шампунями дівчина також не користується. Перше знайомство з твердим шампунем відбулося кілька років тому. Марина придбала його у Трускавці. Проте тоді їй не сподобався результат після використання, тому кременчужанка забула про тверді шампуні. Нещодавно знову зіштовхнувся з ними і цього разу залишилася задоволеною.
Щодо гоління, то Марина використовує не одноразову пластикову бритву, а залізну зі змінними лезами.
У ванні кременчужанки немає традиційно пластикової зубної щітки. Її місце зайняла щітка з бамбука. Від першого досвіду з бамбуковою зубною «помічницею» Марина була незадоволена. Через м’які щетинки після чищення залишалося відчуття нальоту на зубах. Але Марина не опустила руки, тому що не захотіла повертатися до пластикової щітки. Тож за рецептом з інтернету зробила зубну пасту, яка у тандемі з бамбуковою щіткою чудово очищує зуби.
Така зубна паста складається з глини, солі, меду та кокосового масла. За словами Марини, паста не пліснявіє. Після двох місяців використання зуби «почувають» себе добре. Це підтвердила стоматолог Марини.
У сумочці кременчужанки немає вологих чи сухих серветок. Натомість є проста хустинка.
Нещодавно Марина придбала менструальну чашу. Перший місяць використання пройшов вдало, дівчина була задоволена. Проте на другий місяць були протікання. Тож Марина має під рукою традиційні засоби для критичних днів, проте не забуває про менструальну чашу.
Родина кременчужанки також поступово «вмикається» у процес. Хоча, як запевняє Марина, вона нікого не змушує. Дома у дівчини сортують сміття: є окремі коробки для макулатури, алюмінієвих бляшанок та пластику.
Після запровадження філософії «Нуль відходів» кількість сміття, яке продукує Марина, зменшилося. Дівчина розповіла, що раніше 10-літрове відро вона виносила на смітник кожні три дні, то зараз з 5-літровим відром з’являється біля баків один раз в 7-10 днів.
Крім зменшення сміття, Марина почала й менше витрачати коштів. Хоча спочатку думала, що це дуже дорого.
Дівчина радить людям, котрі також замислюються про свій спосіб життя, починати поступово. Адже, якщо зробити все і одразу, може початися паніка і з’явиться бажання від всього відмовитися.
Марина не зупиняється на досягнутому. Дівчина планує освоїти компостування. У такому випадку відходів у Марининому сміттєвому відрі майже не залишиться.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.