Які діятимуть заборони й обмеження на вилов риби
Наказом №21 від 20 березня 2019 року начальника управління Держагентства рибного господарства у Полтавській області встановлюється весняно-літня заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів:
- на Кам’янському водосховищі у межах Полтавської області з його стометровою прибережною захисною смугою – з 1 квітня по 9 червня (включно);
- на Кременчуцькому водосховищі у межах адміністративної території Полтавської області, включаючи акваторію Сулинської затоки із її стометровою прибережною захисною смугою - з 1 квітня по 9 червня (включно);
- у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах у межах підконтрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно), в придаткових системах річок з 1 квітня по 29 червня (включно).
У період нересту риби заборонено проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушнякової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій.
На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт зі встановлення бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
Також забороняється вилов раків у зв'язку з їхньою линькою по 30 червня та з 25 серпня по 30 вересня 2019 року включно.
Дозволено любительський вилов риби на період весняно-літньої заборони у межах підконтрольної території на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ.
Винні у вилові риби в заборонений період притягатимуться до адміністративної та кримінальної відповідальності з конфіскацією рибальського знаряддя лову та транспорту.
Перелік нерестовищ, на яких любительський вилов риби в період нересту заборонений
- Власівська затока (лівий берег) - від початку садівничого товариства “Будівник”, включаючи Самусіївські плавні, до затоки Кагамлик. Від корінного берега до фарватеру (600 га).
- Білецьківські плавні (правий берег) - від дитячого табору “Чайка” вниз по течії до причалу колишнього рибгоспу “Верхньодніпровець”. Від корінного берега до о. “Зелений”, “Динька”, “Полівка” (1400 га).
- Внутрішні затоки о. Шаломай.
- Івківські плавні (лівий берег) - від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псел - (300 га).
- Від гирла річки Псел на південну закінченість о. Вовчок вгору до мосту - (100 га).
- Кам'янопотоцькі плавні (правий берег) - від човнової станції КВБЗ-1 до рибобригади №2 рибгоспу “Вітеко” (наразі база відпочинку «Маяк») - (400 га).
- Від вантажного річкового порту Комсомольська (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру, включаючи Салівські, Келебердянські, Григоро-Бригадирівські, Солошинські плавні - від корінного берега до фарватеру - (4000 га).
- Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) - від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру. Від корінного берега до фарватера - (400 га).
- Гирло р. Ворскла (лівий берег) - від рибгоспу «Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки - (1 700 га).
- Ворсклянська заплава - плавні від с. Вільховатка до турбази «Жемчужина» (с. Радянське) вглиб водоймища до фарватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський - (6000 га ).
- Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський із внутрішніми затоками, включно з затокою Барбара, до пляжу м. Горішні Плавні, загальною площею (130 га ).
- Сулинська затока загальною площею 31,16 тис. га.
Примітка: в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псел, Ворскла в межах Полтавської області, р. Сула на підконтрольній території Полтавського рибоохоронного патруля.
Автор: Головні державні інспектори дільниці №1 Полтавського рибоохоронного патруля О. Штефан, Р. Кулик.