Йдеться про тариф на захоронення побутових відходів, який затверджує НКРЕКП. Наразі КАТП скаржиться на збитки – а заробляє на звалищі приватна структура
Керівництво КАТП 1628 скаржиться на збитки та заявляє про наміри підвищити тариф на послуги. Така інформація пролунала на бюджетній депутатській комісії 11 квітня. КАТП 1628 займається вивезенням сміття, прибиранням міста та утримує Деївське звалище.
Збитки підприємства за підсумками 2018 року склали 3,2 млн грн. Директор КАТП 1628 Сергій Шиян пояснив їх тим, що тариф на захоронення не покриває витрати.
Тариф підприємства включає дві складові:
Як доповнив Іван Москалик, директор департаменту ЖКГ, із травня (коли набуде чинності новий закон «Про житлово-комунальні послуги») послуга буде називатися інакше – поводження з відходами. І тариф повністю вже затверджуватиме виконком, а не НКРЕКП.
Втім, на скільки підвищать тариф, у КАТП ще не порахували. Нагадаємо, нещодавно виконком на 2% збільшив норму накопичення відходів для кременчужан, у норму не закладені корисні відходи.
На вторсировині КАТП 1628 заробило у 2018 році 1 млн 600 тис грн. Іван Москалик заявляє, що 70-80% корисних відходів з контейнерів розкрадають.
У 2018 році КАТП отримало 17,26 млн з бюджету, з них 12,7 млн грн за послуги – на санітарне очищення міста, прибирання та поливання доріг.
Натомість заробляє на Деївському звалищі приватна структура – ТОВ «Кліар Енерджі Кременчук», яке виробляє електроенергію з біогазу. Прибутки фірми обраховуються мільйонами. Натомість КАТП 1628 отримує за користування звалищем дуже смішні гроші – 360 тисяч гривень на рік за договором сервітуту. Депутат Оксана Піддубна запропонувала скасувати договір сервітуту. Проте голова бюджетної комісії Олександр Плескун заявив, що розглядати це питання має земельна комісія.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.