Вона пропонує зняти обмеження щодо доступу громадян на сесії під приводом того, що не вистачило місця у залі
Депутат Оксана Піддубна підготувала не сесію міськради, що відбудеться 26 червня, проект рішення про внесення змін до регламенту Кременчуцької міської ради. Змінити вона хоче пункт 8 статті 5 документу.
Наразі він звучить так:
Піддубна пропонує викласти пункт у такій редакції:
У Пояснювальній записці до свого проекту депутат вказує на аналіз регламентів міських рад, який проводила ГО «Інститут аналітики та адвокації». У ході аналізу було встановлено, що регламент Кременчуцької міської ради не відповідає чинному законодавству в частині доступу громадян на сесії міської ради.
Так, ІАА посилається на п. 4 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якого право на доступ до публічної інформації гарантується доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством. (Тобто, фактично, чинний регламент Кременчуцької міськради встановлює додаткові обмеження під приводом того, що не вистачило місця у залі.)
Крім того, Піддубна посилається на судові прецеденти скасування положень регламентів, які обмежували доступ громадян до засідань ради.
Примітка: ГО «Інститут аналітики та адвокації» (Полтава) — аналітичний центр, створений у 2013 році задля розвитку громадянського суспільства в Україні. Проводить та поширює дослідження, щоби допомагати органам влади приймати ефективні рішення при формуванні і реалізації політик та отримувати стійкі результати.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.Закон «Про доступ до публічної інформації» зобов'язує владу публікувати фінансову звітність, інформацію про закупівлі, про вільні земельні ділянки, оренді комунальних приміщень, про прийняті рішення, проекти. Це дає можливість кременчужанам контролювати владу, використання нею бюджетних коштів – наших з вами грошей, сплачених у вигляді податків.
Всупереч закону, частина інформації залишається закритою або публікується на сайті Кременчуцької міської ради з порушенням термінів. Ми хочемо домогтися, щоб влада неухильно дотримувалася закону. І будемо розповідати про те, що від нас намагаються заховати.
Кампанію «Відкритий доступ» у 2016-2017 роках журналісти реалізовували за підтримки МЗС Чехії у рамках програми Transition, неурядової організації NESEHNUTI і ГО «Європейський клуб».
Координатор проекту в «Кременчуцькому Телеграфі»:
Тетяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com