Перший тренер «Кременя» поділився з «Телеграфом» як виникла ідея з назвою кременчуцького футбольного клубу
Зараз кременчуцький футбольний клуб «Кремінь» знаходиться у відпустці, до виходу команди залишається трохи більше ніж тиждень. Це вже друге повернення «Кременя» у Першу лігу, чи вдасться закріпитися й не перетворитися у команду-гойдалку покаже лише час, а ми для вас зібрали спогади й враження першого тренера «Кременя» Віктора Береста.
Віктор Берест вихованець кременчуцького футболу. Він грав за «Дніпро» Кременчук один з найпам’ятніших матчів – гра з київським «Динамо» у 1967 році на стадіоні «Дніпро» (зараз стадіон «Політехнік»), який вміщував до 11 тисяч глядачів зібрав понад 20 тисяч вболівальників. Більшості кременчужан довелося дивитися той матч з дахів гуртожитків та сидячи на деревах. Після зникнення команди професіоналів Віктор Олександрович не закинув футбол, хоча йому пропонували кар’єру вченого.
Наприкінці 80-х років коли відроджували великий футбол у Кременчуці Віктор Берест та Леонід Диндіков стояли у його витоків. Вони підтягнули хлопців із нафтопереробного, КрАЗу, Крюківського вагонобудівного. Віктор Берест став першим тренером «Кременя» у 1986 році. Наступного сезону старшим тренером став авторитетний Віктор Фомін. До складу запросили Миколу Латиша, Олександра Горбика, Вадима Шельменка, Сергія Соботюка, плюс наш місцевий вихованець Андрій Недяк, нинішній директор «Кременя».
До речі, саме Віктор Берест став ініціатором перейменування футбольного клубу «Дніпро» у «Кремінь», адже команд «Дніпро» було багато і в Дніпрі, Черкасах, Могильові, Білорусі…
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.У цьому сюжеті «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав інтерв'ю, розповіді, документальні факти та легенди про історію Кременчука.
Кременчуг и Крюков: 200 лет вместе!
Як у Кременчуці шили білизну для військових під час Першої світової війни
Знайшли невідому картину Куруківської битви
Просто космос: секретные разработки и история кременчугских заводов