Збільшення пропуску води через Кременчуцьку ГЕС значно покращить стан води у Дніпрі та попередить мор риби. На цьому 24 червня наголосили на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у мерії.
За інформацією начальника відділу екологічної безпеки виккому Олексія Федюна, аномально висока температура зовнішнього повітря, яка триває ще з травня поточного року, призвела до того, що рівень кисню у дніпровій воді різко зменшився. На сьогоднішній день він складає від 2 до 2,6 мг/дм.куб., що вдвічі менше від нижнього порогового показника 4 мг/дм.куб. Це стало однією з причин значного погіршення стану води, швидкому розростанню синьо-зелених водоростей та загибелі риби.
За словами головного еколога, покращити цю ситуацію може збільшення обсягів пропуску води через Кременчуцьку ГЕС. Олексій Федюн зазначив, що виконкомвже направив телефонограму до Державного агентства водного господарства України щодо корегування режимів роботи дніпровських водосховищ для збільшення обсягів санітарних пропусків води через Кременчуцьку ГЕС протягом несприятливого періоду.
Пропуск води через Кременчуцьку ГЕС збільшено до 755-856 м.куб/с, але цього замало.
Про необхідність збільшення пропуску води через Кременчуцьку ГЕС говорив і представник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Юрій Ярцев. Він наголосив, що нестача кисню є однією з причин загибелі риби. Збільшення пропуску води зранку о 4-5 годині значно б покращило ситуацію.
Відділ екологічної безпеки виккому підготує звернення до Кременчуцької ГЕС ПрАТ «УКргідроенерго» про необхідність щотижневого надання інформації про обсяги пропусків води через греблю Кременчуцької ГЕС для моніторингу та прогнозування змін якості річкової води.
КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» візьме проби з Дніпра та проведе лабораторні дослідженя із залученням лабораторії КП «Кременчукводоканал».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.