У літній період починається сезон консервування, а отже зростає ймовірність заразитися ботулізмом. Як уберегтися від цього захворювання розповідає Міністерство охорони здоров'я. Ботулізм – це харчове отруєння після споживанням продуктів, у яких накопичилися ботулотоксини.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'ясо, риба, рідше — овочі. Потенційно небезпечні усі консервовані продукти, які погано вимили, недостатньо термічно обробили або зберігали неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, бактерія, яка спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо).
Перші симптоми захворювання начастіше з'являються через 12-24 години після споживання зараженої їжі. Та вони можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.
Симптоми ботулізму:
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує «сітка або туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі – усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.
Неврологічні симптоми тривають кілька днів і супроводжуються загальнотоксичним синдромом – з'являється сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальна слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках виникає відчуття нестачі повітря, тягар у грудній клітці, дихання стає поверхневим — так розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
Як не стати жертвою харчового отруєння
Проблема полягає в тому, що заражений продукт за запахом, кольором, смаком не відрізняється від нормального. Але все ж є деякі правила, які допоможуть уникнути ботулізму.
При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря, адже госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.