Вранці 26 червня на центральному пляжі Кременчука зібралися журналісти, представниці Спілки самаритян України, водолаз та рятувальники. Ціль зібрання - показати та розказати, як врятувати людину, яка почала тонути.
Тренерка Спілки самаритян України Оксана розповіла, що після того, як людину витягли з води, головне завдання - звільнити легені потерпілого від води. Для цього необхідно покласти постраждалого через коліно. Таким чином залишки води повинні вилитися з легень.
Потім варто перевірити дихання. В ідеалі протягом 10 секунд має відбутися 3 вдихи та видихи. Потім потрібно очистити дихальні шляхи від піску, водоростей. Робити це краще не голими руками, а попередньо обмотати руку тканиною.
Якщо людина дихає, то її варто перевернути на бік та чекати приїзду медиків. Рот треба відкрити, щоб витікала вода чи блювотні маси. Людину накрити фольгою, щоб та не перегрілася на сонці. Весь час варто перебувати біля потерпілого, щоб підтримувати емоційний та психічний стан.
Якщо вода з легенів вийшла, але людина не дихає, варто зробити штучне дихання. Якщо після цього дихання немає, варто виконувати серцево-легеневу реанімацію.
Потрібно накрити рот тканиною та зробити штучне дихання. Ніс постраждалого притиснути пальцями. Після цього варто прибрати своє обличчя від обличчя потерпілого, адже в цей момент з рота можуть потекти залишки води.
Серце знаходиться посередині грудей, тож долоні варто класти туди. Потрібно зробити два видихи в ротову порожнину постраждалого та 30 натиснень на грудну клітину. Проводити такі маніпуляції варто до приїзду швидкої.
Водолаз Кременчуцької рятувально-водолазної станції Анатолій пояснив, як успішно врятувати людину на воді. Коли особа тоне, вона починає панікувати. Тож під час рятування з води варто бути обережними і підпливати до потерпілого варто позаду. Рот та ніс постраждалого під час «транспортування» до берега мають бути над рівнем води.
Анатолій говорить, що зазвичай люди тонуть, тому що не розраховують свої сили. У 90% випадків утоплення пов'язані з алкогольним сп'янінням.
Також водолаз радить не купатися на самоті. Краще, щоб хтось слідкував за людиною з берега, адже у воді може вхопити судома або стати погано. Крім того, водолаз додав, що людина тоне тихо: не махає руками та не кричить.
За інформацією провідного фахівця відділу цивільного захисту Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС у Полтавській області Ірини Сушко, з початку купального сезону в Україні потонуло понад 200 людей, на території Кременчука - дві людини, на території Кременчуцького району - 2 людини.
За словами Ірини, найчастіше люди топляться через те, що були нетверезими. Також небезпечним є купання на стихійних пляжах, де людям не відоме дно. Фахівець не радить забігати у воду, адже може виникнути серцевий напад або судоми.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.