Як раніше писав «ТелеграфЪ», під час проходження заключного етапу конкурсного відбору на вакантні посади директори кременчуцьких шкіл озвучили, чого найбільше не вистачає середнім закладам освіти у нашому місті. Разом з тим вони попрохали виділити кошти з міського бюджету на реалізацію потреб своїх навчальних закладів.
У відповідь на їхні прохання голова постійної депутатської комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення Денис Терещенко відповів, що школам треба не зазіхати на міський бюджет та подумати про альтернативні способи для отримання коштів на свої потреби.
Він поділився своїми думками щодо способів отримання додаткових надходжень і порадив усім директорам шкіл помізкувати, як вони зможуть заробляти кошти самостійно. Ось кілька уроків бізнесу для шкіл Кременчука від депутата Дениса Терещенка.
Урок перший. Дітей треба вчити заробляти гроші, а на зароблені кошти задовольняти потреби школи
Депутат Терещенко привів приклад Кременчуцької школи №2. Школі не вистачало грошей на нове музичне обладнання, з цього приводу представники закладу звернулися до нього. Але пан Денис у відповідь запропонував їм самим заробити необхідні кошти. Тому громада школи (включаючи учнів) наліпила та продавала на Ревівці вареники, і таким чином їй вдалося зібрати гроші для придбання музичного обладнання.
Тепер школа №2 планує закупити сонячну батарею та торгувати електроенергією, щоб кожного місяця отримувати додаткові надходження. За словами Дениса Терещенка, додаткові гроші школи — це додатковий розвиток для неї.
Подібні заходи у закладах освіти принесуть подвійну користь:
Подібну практику депутат наполегливо рекомендує перейняти й іншим закладам освіти міста, адже «місцевий бюджет не гумовий».
Урок другий. Треба залучати кошти від спонсорів — партнерство може творити дива
Нагадаємо, що з міського бюджету школі №19 виділять кошти на новий голландський стадіон, а подібний проект потребує значних видатків. Тому депутат порадив директору школи №19 Андрію Пашедіну (й усім іншим керівникам шкіл) створювати органи опікунської ради:
Тобто ще один варіант надходження коштів не з міського бюджету — залучення впливових та багатих спонсорів.
Урок третій. Для оновлення їдалень та харчоблоків слід збільшити ціни на обіди для школярів
Директорка ліцею №17 «Вибір» Марченко Валентина під час свого виступу на конкурсному відборі розповіла про те, що їдальня школи працює «в мінус». Справа у тому, що кошти, які витрачаються на приготування їжі не перекриваються тими, які заклад отримує від продажу готових страв. Крім того, у ліцею немає можливості зробити ремонт та оновити обладнання харчоблоку — а він конче потребує капітального ремонту, адже не відповідає новим сучасним стандартам. Директорка зауважила, що капітальних ремонтів за останні 8 років у школі взагалі не було.
Денис Терещенко запропонував пані Валентині наступне рішення — всього-на-всього збільшити ціни на харчування у їдальні школи.
Депутат переконаний, що таке рішення дозволить наповнити бюджет школи і закупити нове обладнання, а також зробити ремонт.
Валентина Марченко відповіла, що у квітні вже відбулося збільшення цін на харчування у школі, але тоді воно було вмотивованим:
Директорка висловила думку, що подібний крок ризикований, адже батьки просто можуть почати давати дітям їжу з дому та не дозволяти купувати у школі за значну ціну. І друге питання: чи захочуть батьки за свої кошти розвивати далі заклад. Денис Терещенко думку директорки Марченко назвав «страхом змін».
Також депутат запропонував запитати голову батьківського комітету ліцею №17 Євгена Дмитровича, який був присутній на засіданні, чи готова школа піти на такий експеримент та платити більше за шкільні харчі.
Депутат звернувся до присутніх директорів шкіл зі словами, що не треба боятися робити економіку економічною, а за рахунок цього купувати нові каструлі, обладнання і так далі. Але чи спрацює порада «збільшиш ціни на обіди у їдальні — купиш школі нові каструлі», залишається під питанням.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.