Знаменитих Крюківських голубів побачиш не на кожній виставці, бо птахи ці дуже ніжні, примхливі та надто цінні – голубівники не хочуть ними ризикувати. Але цього разу пощастило їх побачити
Красені-голуби, гордовиті павичі, дивакуваті цесарки та чудернацькі кури – і чубаті, і в «штанях» та інша домашня живність тимчасово поселилися на алеї парку «Придніпровський». 6 липня тут вирувала всеукраїнська виставка голубів та домашніх улюбленців «У світі тварин».
Ми теж походили алеями, розділили захоплення дітлахів і помилувалися головним екземпляров виставки – голубкою породи Крюківських. Це справжня гордість міста, зображення знаменитого голуба є на колекційних листівках та конвертах.
Не кожен раз голубівники ризикують виставляти цю рідкісну та цінну породу – надто тендітні та примхливі ці пташки. Та нам таки пощастило побачити, бо до Кременчука приїхали гості-голубівники, щоб купити Крюківських голубів для себе.
Скільки віддав за голубку, не зізнається. Кажуть, що коштує такий птах від 100 доларів і вище (хоча затяті голубівники завжди домовляються про прийнятну для себе ціну).
Кременчуцький голубівник Олександр Тертичний, який зберігає та розводить Крюківских голубів, розповів, що вивели породу козаки з Крюкова – від голубів, завезених з Османської імперії. Породу завжди цінували. Козаки могли віддати за Крюківського голуба корову, і навіть коня.
Крюківські голуби білі, у них хороші льотні якості. Особливості породи - невелика голівка та зовсім малий дзьоб – тому таких птахів важко вигодовувати. Інколи навіть не справляються батьки-голуби, і голубівнику доводиться напувати пташенят з шприца.
Вдячними глядачами виставки були діти. Особливо подобалося малечі гладити кроликів. Та й курей роздивлялися із цікавістю: де ж іще їх побачити у місті?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.