На засіданні з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 4 липня у мерії обговорювали проблеми Дніпра, які послужили причиною масової загибелі риби 21-23 червня.
У кінці засідання мер міста Віталій Малецький оголосив ряд заходів, які міська влада втілюватиме у життя задля покращення ситуації на річці.
Навіщо це потрібно? Є травоїдні види риби, які харчуються водоростями. Якщо їх запустити у водойму у достатній кількості, вони можуть природним способом очистити її.
Іхтіолог Юрій Ярцев розповів, що, наприклад, білий амур їсть траву, очерет, водорості, а товстолобик — мікропланктон, тобто синьо-зелені водорості. Доросла особина товстолобика може спожити 1-2 кг водоростей за день.
Інститут рибного господарства розробив пропозицію: щорічно зариблювати Кам'янське та Кременчуцьке водосховища приблизно 3 млн екземплярів травоїдної риби. Раніше подібні заходи проводилося регулярно, але останні 15 років програма не виконується, бо держава не виділяє на це кошти.
Тому міськвиконком ініціюватиме виділення коштів обласним екологічним фондом на зариблення водосховищ, Дніпра та малих річок Полтавщини.
У зв'язку з зарибленням оголосили наступний пункт — боротьба з браконьєрством та незаконною торгівлею рибою на вулицях міста, аби її спочатку не виловлювали, а потім — не продавали.
Кременчужан попереджають: можна отруїтися «дарами річки» після покупки їх у заборонених місцях.
Відповідні екологічні служби та лабораторії проводитимуть хімічні аналізи води з водойм поблизу Кременчука. Це дасть змогу дізнатися про якість води та встановити можливі джерела забруднення річок.
Про результати моніторингу щовівторка до 12.00 ці служби інформуватимуть міськвиконком Кременчука та секретаріат регіональної міжвідомчої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Якщо з'являться критичні показники, повідомлятимуть про результати негайно. Такі щотижневі перевірки проводитимуть протягом усього купального сезону аж до 15 вересня.
Вирішили направити листи до «Укргідроенерго» з проханням збільшити спуски води через Кременчуцьку ГЕС. Після цих спусків перевірятимуть, як вони впливають на якість води та її хімічні показники.
Також у протокол засідання внесли необхідність узгодити режими роботи гідроелектростанцій на дніпровських водосховищах з тепловими. Коли теплові станції знизять потужність вироблення електроенергії, роботу зможуть підхопити ГЕС, а як наслідок — частіше пропускатимуть воду через греблю та не даватимуть їй застоюватися.
Прес-служба мерії Кременчука на офіційному сайті інформуватиме громадян про результати вищезгаданих заходів та показуватиме, як змінюється ситуація на Дніпрі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.