На засіданні з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій обговорювали, чи допоможе зариблення водойм врятувати несприятливу ситуацію на Дніпрі, яка склалася цього літа. Мер Кременчука привів успішний приклад зариблення: цей метод спрацював у «Міському саду». За словами Віталія Малецького, був період, коли озеро у парку почало «цвісти», у ньому активно розмножувалися водорості.
Фахівці одного приватного підприємства (якого — мер не назвав) пропонували очистити озеро всього... за 2 млн грн. Але таких витрат міський бюджет не потягнув би. Натомість вдалися до набагато дешевшого методу — завезли вантажівку травоїдної риби за 15 тисяч грн. Експеримент виявився напрочуд вдалим — вода в озері очистилася, «водорості-шкідники» зникли з поверхні води.
Травоїдні товстолобики, білі амури та коропи свою місію виконали, але сприятливі умови у водоймі та відсутність природних ворогів призвели до того, що риба виросла до значних розмірів та розмножилася, і зараз озеро у «Міському саду» «перенаселене».
Іхтіолог Юрій Ярцев зазначив, що із зарибленням у «Міському саду» явно перестаралися, бо з точки зору рибоводства на 1 гектарі води дозволяється тримати не більше 150 особин білого амура, тобто у парку порушені умови утримання риби.
Тому, за словами мера Малецького, восени частину мальків заберуть з озера для переселення в інші водойми, адже зараз такій кількості риби у «Міському саду» просто нічим харчуватися.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.