Сьогодні, 7 серпня, у виконкомі скликали нараду з приводу масових відключень газу, що відбуваються у Кременчуці.
Як повідомив Юрій Войтенко, керівник служби допомоги мера (1563), відключення тривають з 8 липня. Перше звернення мешканців на те, що «Кременчукгаз» тримає будинок без газу, надійшло від мешканців будинку на вулиці Гвардійська, 3 якраз 8 липня. З того часу звернулося понад 100 людей із понад 10 будинків, де газ був відключений або повністю, або по стояках. Люди вимагали відновити газопостачання, бо вважали його несанкціонованим, а вимоги міськгазу укласти угоди на обслуговування мереж — неправомірною.
На сьогодні відключено 7 будинків (або повністю, або по окремих стояках). «Кременчукгаз» пояснює відключення аварійними ситуаціями і технічними причинами Причини: і виток газу, і недопуск у квартири для перевірки газових мереж.
Наразі третю добу сидять без газу мешканці будинків на вулиці Вадима Пугачова, 37 і Київській, 63. Нагадаємо, учора мешканці цих будинків перекривали вулицю Київську, щоб привернути увагу до відключень.
У мерії пропонують «Кременчукгазу» вести роз'яснювальну роботу з мешканцями — зокрема, про це сказав перший віце-мер Володимир Пелипенко. Поки що чітко не пролунало, як вирішувати проблему.
Представники ПрАТ «Кременчукгаз» апелювали тим, що не відключають будинки, де немає технічних проблем.
На засіданні виступив голова правління ОСББ на Раківці, на вулиці Лейтенанта Дніпрова, 52 і 64. Будинки, якими він опікується, тиждень просиділи без газу: міськгаз не відновлював подачу, доки голова правління не укладе акт розмежування мереж та угоду на обслуговування.
Голова правління ОСББ таки підписав ці документи, але з відстрочкою оплати до листопада, оскільки вважає, що у законодавстві, що регулює відносини між ОСББ та газопостачальниками, багато суперечностей, і вони мають бути усунуті урядом.
Керівник юридичного управління Валерій Мірошниченко зазначив, що чинне законодавство не визначає механізм укладення договорів щодо утримання та експлуатації газових систем безпосередньо з управителем. (Про це до нього говорив і Олександр Богачевський).
Валерій Мірошниченко вважає, що дії посадових осіб міськгазу є правопорушеннями: шахрайством і самоуправством.
Після години обговорень у мерії вирішили звернутися до поліції. СБУ та Генпрокуратури з приводу дій ПрАТ «Кременчукгаз». Звернуться й до НКРЕКП та Антимонопольного комітету — за роз'ясненнями.
А поки що оперативний штаб,на чолі з віце-мером Валерієм.Декусаром збиратиме інформацію про відключення будинків...
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.