Під вікнами Ніни Лесік на комунальній землі влаштувати майстерню, де ріжуть метал. При цьому підприємець не має документів на право користування земельною ділянкою. Ця історія — про бездіяльність міської влади: пенсіонерці не допомогли
80-річна Ніна Лесік, що мешкає на вулиці Шишкіна на Третьому Занасипу, вже три роки не має спокою. Прямо під вікнами її приватного будиночку (метрах у п'яти) розмістилася майстерня, де ріжуть метал. Ніна Миколаївна — власниця половини хатки: у ній невеличка спаленька та кухонька-веранда. Вікна спаленьки якраз і виходять на майстерню — подітися нікуди.
Кременчужанка звернулася до редакції «Телеграфа», бо ні міська влада, ні поліція ніяк не допомогла їй боротьбі з гучним сусідством.
Вона розповіла, що раніше (на місці приватної майстерні) розміщувався склад ЖЕПу — він їй нічим не дошкуляв. Потім ЖЕП розформували, а на колишньому складі розмістилася гучна майстерня.
Між садибою пенсіонерки та її сусідами навіть немає огорожі — жінка натягнула сітку та насадила виноград. Але, звісно, він аж ніяк не захищає від звуків болгарки. За словами Ніни Миколаївни, керівник підприємства обіцяв поставити огорожу, та свою обіцянку так і не виконав.
Побувавши в Ніни Лесік, ми завітали й до її сусідів – у відповіді на її скаргу, підписаній першим заступником міського голови Володимиром Пелипенком вказано, що господарську діяльність на ділянці, що на вулиці Попова, 60 (тобто за парканом Ніни Миколаївни) веде ПП «Медибуд». Керівника підприємства Василя Ємельянова на місці ми не застали. Його працівники поводилися доволі самовпевнено та повідомили, що в них уже й комісії були, обстежували та порушень не знайшли.
- Тобто ви вважаєте, що умови, в яких вона живе — це нормально? - уточнили ми.
- А ви бачили, як люди в приватному секторі живуть, виживає, хто як може.
- Напевне, якби в мене під вікнами була така майстерня, я б теж скаржилася.
- Хіба це майстерня? Тут машини стоять — фактично ніхто нічого не робить. Ми у стані банкрутства!
Якраз на цій фразі у боксі біля виноградного паркану Ніни Миколаївни вмикається болгарка та глушить наш діалог…
- Сергій, зачекай, - зупиняє механік недогадливого працівника та продовжує переконувати нас, що умови життя поряд з їхнім підприємством цілком нормальні, і шум припустимий.
Та наші очі й вуха не хочуть у це вірити. Ми говоримо, що «ТелеграфЪ» буде радий отримати коментар і від підприємця Ємельянова та просимо працівників йому це переказати. Наразі він з редакцією не зв’язався.
Але питань у нас більше навіть не до підприємця, а до чиновників, які гуртом (тобто комісійно) обстежили земельну ділянку та й поїхали, залишивши пані Ніну слухати мелодії болгарки. Правда, надіслали лист…
Такий висновок ми зробили, уважно прочитавши відповідь виконкому Кременчуцької міськради на скаргу Ніни Лесік щодо «погіршення умов проживання, спричинених діяльністю СТО» на вулиці Попова, 60.
Отже, земля і досі в комунальній власності, про зміну її цільового призначення (під СТО чи іншу діяльність, не пов'язану з обслуговуванням будівель) - взагалі не йдеться. Звідси й наш висновок, що майстерня під вікнами пенсіонерки розмістилася незаконно.
Примітка: у назві ПП у виконкомі припустилися помилки, відповідно до ЄДР - ПП «Медибуд»
Керівник земельного управління виконкому Ірина Безверха, коментуючи ситуацію «Телеграфу», підтвердила, що в підприємця Ємельянова не укладений договір на право користування землею.
Про це ми й запитали Оксану Кійло, керівника КГЖЕП «Автозаводське».
Ми спробували уточнити: якщо земля офіційно не відведена, то яким чином підприємець потрапив на земельну ділянку, якою має користуватися ЖЕП?
Чіткої відповіді ми так і не почули, хоча діалог був довгим.
А маємо ми класичний приклад бездіяльності міської влади: є явне порушення у вигляді нецільового використання земельної ділянки. При цьому влада збирає комісії, пише папірці – і ніяк не вирішує проблему.
Нещодавно сесія міської ради затвердила Положення про самоврядний контроль за використанням земель. Його мета - не допустити порушень законодавства та прав мешканців.
Що ж, подивимося: чи допоможе це Положення чиновникам і депутатам (особливо профільної депкомісії з питань екології та регулювання земельних відносин) захистити права 80-річної Ніни Лесік.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.