Кременчуцьку міську парторганізацію ВО «Свобода» очолив Євген Цимбал. Рішення ухвалили на партійних звітно-виборчих зборах.
У Євгена Цимбала було два попередники – спершу міською «Свободою» керував Сергій Галата, потім Костянтин Красовський. За часів Галати, одразу після Революції Гідності, у кременчуцькій «Свободі» налічували до 100 партійців. Потім їхня чисельність почала стрімко зменшуватися. У 2019-му Євген Цимбал прийняв парторганізацію, яка складається з 15 членів.
Євген Цимбал – кременчужанин, учасник АТО. З серпня 2014-го по листопад 2015-го воював на Сході України у складі роти спеціального призначення «Кременчук» (МВС). З листопаду 2015-го по жовтень 2018-го воював на Сході у складі батальйону поліції «Полтава» (батальйон патрульної служби поліції особливого призначення, створений в структурі УМВС в Потавській області).
Наразі Євген Цимбал служить охоронцем у комунальному підприємстві «Муніципальна варта» – раніше воно називалося «муніципальною поліцією». Підприємство охороняє комунальні заклади, зокрема школи, а також забезпечує безпеку мера Кременчука під час сесій міськради та інших міських заходів.
«ТелеграфЪ» поспілкувався з новим очільником кременчуцької «Свободи»:
– З якого року ви член партії «Свобода»?
– З 2012-го.
– Наразі ви очолили кременчуцьку міську партрганізацію, скільки у вас офіційних членів парторганізації?
– Зараз офіційно 15, але маємо чимало прихильників, збільшуватимемо кількість членів, будемо розширюватися.
– Розширення відбудеться заради дочасних місцевих виборів?
– Не лише для цього, маємо плани роботи.
– Кременчуцька «Свобода» братиме участь у місцевих виборах?
– Члени парторганізацію звісно братимуть участь у виборах до місцевих рад, а я, як керівник, автоматично братиму.
– Балотуватиметеся до міської ради чи підете у мери?
– Ні, у мери не піду, братиму участь у виборах до міської ради.
– Ви служите у комунальній «Муніципальній варті», яка фінансується з міського бюджету та охороняє мера на сесіях. Чи не вийде так, що кременчуцька «Свобода» на місцевих виборах працюватиме на команду влади Шаповалова-Малецького?
– Таке аж ніяк не вийде! Я за цю роботу у «Муніципальній варті» не тримаюся, там взагалі якіль незрозумілі речі наразі відбуваються, безлад якийсь, мене, наприклад, зі зміни на зміну перекидають, хоча прямо й не кажуть: йди звідси.
– Чому «Свобода» не брала участь в акції «Ні капітуляції!»*, яка відбулася в неділю у Кременчуці?
– Не знали, Харченко нічого нам не казав, не запросив, тож у нас не було часу долучитися. Крім того парторганізація зараз у стані перереєстрації, треба отримати усі документи та брати участь вже як офіційно перереєстрована парторганізація.
– Яку позицію має кременчуцька «Свобода» щодо формули Штайнмаєра?
– Ми проти формули Штайнмаєра, не можна давати особливий статус тим районам, які там можуть бути взагалі вибори? А якщо вони там відбудуться, то не впевнений, що українські організації та проукраїнські кандидати там почуватимуться вільно. Я там стільки років воював, знаю ті райони добре, і не розумію, як можна давати амністію сепаратистам, які воюють проти нас та вбивають наших солдатів?! Як до цього можна ставитися?!
– Це ваша особиста позиція чи це – офіційна позиція партії?
– І моя, і партії, ми проти формули Штайнмаєра, Тягнибок про це публічно казав.
– Формула Штайнмаєра – лише елемент Мінських угод, «Свобода» виступає лише проти цієї формули чи взагалі проти реалізації Мінських угод?
– Проти реалізації Мінських угод. Тягнибок казав, що закон про особливий статус Донбасу призведе до капітуляції України.
– Чи братиме кременчуцька «Свобода» участь у подальших міських акціях «Ні капітуляції!»?
– Будемо брати, будемо і свої організовувати.
Довідка «Телеграфа»
*Акція «Ні капутуляції!» відбулася у Кременчуці у неділю, 6 жовтня. Аналогічні акції протесту пройшли у багатьох містах України, зокрема Києві, Львові, Полтаві тощо. У Кременчуці учасники акції вимагали скликання позачергової сесії Кременчуцької міськради, на якій депутати мають ухвалити звернення до президента Зеленського щодо недопущення імплементації формули Штайнмаєра** в українське законодавство.
** Формула Штайнмаєра визначає, що Закон про особливий статус Донбасу набирає чинності о 20 годині в день голосування на місцевих виборах у цих регіонах. Поки ОБСЕ не визнає вибори демократичними, закон діятиме як тимачасовий, після визнання виборів демократичними та такими, що відповідають стандартам ОБСЕ, він діятиме на постійній основі. Формула Штайнмаєра – один з елементів Мінських угод.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.