Депутати пропонують через суд знести незаконну забудову в садово-городньому кооперативі «Металург». Проте самому кооперативу продовжити оренду землі на 30 років — щоб не страждали інші городники
10 жовтня земельна депутатська комісія присвятила засідання незаконній забудові на березі Дніпра на Раківці в межах садово-городнього кооперативу «Металург». Як доповіла Ірина Безверха, керівник земельного управління виконкому, на доручення депутатів управління обстежило землі кооперативу. Уся земельна ділянка, виділена кооперативу в колективне користування - 62 га, у кооперативі «Металург» 1513 учасників. Ділянка має обмеження відповідно до Земельного та Водного кодексів: заборону багаторічних зелених насаджень і заборону будівництва.
Забудова на березі Дніпра, фотоматеріали земельного управління
Земельне управління обстежило 161 ділянку в прибережній смузі та виявило споруди, що перешкоджають вільному доступу кременчужан до води. Ніяких дозволів на будівництво міська рада не надавала — така інформація пролунала під час засідання. Разом із тим, на берегах є стара забудова — невеликі споруди, ще з 70-х років минулого сторіччя. В основному ж, розмова на комісії точилася довкола нової величенької хатинки на Дніпрі, що загородила людям підхід до пляжу.
На земельну комісію прийшли й члени кооперативу на чолі з головою, стурбовані тим, що їм можуть не подовжити оренду землі через дії незаконних забудовників. Люди просили дати кооперативу землю в оренду на 30 років, а з незаконними забудовниками розбиратися через суд.
Оксана Піддубна повідомила, що таке прохання висловило понад 600 членів кооперативу, підписавшись під листом.
Голова кооперативу «Металург» каже, що за весь період його 10-річної діяльності було два випадки незаконної забудови, при цьому одна споруда знесена через суд. Інша споруда — дійсно, нове будівництво.
Початок будівництва, 2018 р. фото Оксани Піддубної
Депутат Оксана Піддубна запитала його, хто ж веде будівництво.
Як з'ясувалося, на засідання запрошували і самого фігуранта — але той не з'явився.
Прізвища інших забудовників берегів голова кооперативу не озвучив.
Натомість емоційний учасник кооперативу заявив, що люди вже самі ледь не влаштували «суд Лінча» і ладні були спалити хатинку, яка перегородила їм доступ до води.
Проте більшість членів кооперативу дотримується думки, що не їхня справа розбиратися із незаконними забудовниками, і голова кооперативу теж не вирішить це питання.
Секретар земельної комісії Оксана Піддубна запропонувала виокремити земельні ділянки порушників (тобто зробити новий проєкт землеустрою для кооперативу «Металург»), а іншим землекористувачам продовжити оренду на 30 років. Та її пропозицію земельна комісія не підтримала: звучали аргументи, що новий проєкт землеустрою дороговартісний, до того ж, іншим членам кооперативу доведеться чекати оренди принаймні півроку — доки виготовлятимуться нові документи на земельну ділянку кооперативу.
Натомість більшістю земельна комісія підтримала пропозиції її голови — Руслана Ульянова:
Ці пропозиції винесуть на розгляд сесії міської ради, що відбудеться 24 жовтня.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.