Обласний департамент соціального захисту нагадав, як правильно заповнювати декларацію про доходи на субсидію та про які зміни слід обов’язково повідомляти в управління соцзахисту на місцях
Інформацію про доходи осіб, які подають заяву на субсидію, органи соцзахисту отримують самостійно – від фіскальної служби, Пенсійного фонду. Тож у заяві зазначається лише джерело доходів (місце роботи або пенсія).
Однак департамент соцзахисту Полтавської ОДА нагадує: слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та Державному реєстрі соціального страхування.
Це можуть бути таки види доходів:
*Маються на увазі випадки, коли чоловік, дружина або неповнолітні діти подружжя зареєстровані окремо. Якщо повнолітні діти зареєстровані окремо – це вже інша сім’я та домогосподарство, тобто в цьому випадку доходи повнолітніх дітей не враховуються при призначенні субсидії батькам.
Декларація про доходи подається щодо зареєстрованих та членів сімей всіх осіб зі складу домогосподарства незалежно від місця проживання, які досягли 14-річного віку. Тобто, навіть у разі, якщо члени сім’ї (чоловіка, дружини, неповнолітні діти) проживають в іншому місці, інформацію щодо них все одно слід вказувати у декларації.
Відносно тих, хто зареєстрований за адресою домогосподарства, але там не проживає, слід вказати «не проживає» у графі «примітки».
Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім’ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб (зокрема, й причіп) із датою випуску до 5 років, було придбано (отримано у дар, спадщину, в інший передбачений законодавством спосіб) майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень, слід повідомити про це орган, що призначив вам субсидію.
І зробити це потрібно протягом 30 календарних днів – не пізніше.
Недостовірні відомості в деклараціях про доходи та не повідомлення про суттєві зміни можуть стати причиною позбавлення субсидій.
Соціальні інспектори перевіряють достовірність наданих відомостей, що впливають на право та розмір житлової субсидії. Вони звіряють дані декларацій із державними реєстрами, зокрема щодо наявності квартир, будинків, транспортних засобів тощо.
Також інспектори можуть обстежувати матеріально-побутові умови домогосподарства.
У разі виявлення факту надання громадянином недостовірних даних суми надміру виплаченої житлової субсидії підлягають поверненню.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.