Кременчуцькі активісти подали до «Всеукраїнського громадського бюджету» проєкт щодо встановлення у Кременчуці мережі камер «Безпечне місто», яка охопить місця найбільшого скупчення людей у нашому місті. Але аби ця ініціатива втілилася у життя, за проєкт мають проголосувати кременчужани.
У 2019 році вперше стартував пілотний «Всеукраїнський громадський бюджет». Ті проєкти, які переможуть, реалізовуватимуться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів у розмірі 10%.
24 жовтня на сесії Кременчуцької міської ради виступив автор проєкту «Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади Кременчука» (або «Безпечне місто») Євген Перевезенцев. Він розповів, що 24 жовтня закінчився термін подачі заяв до «Всеукраїнського громадського бюджету». Наразі проєктів подано 19, «Безпечне місто» під номером 10.
За словами пана Перевезенцева, Полтавщина стала першою областю, яка долучилася до «Всеукраїнського громадського бюджету» (загалом у ньому беруть участь три українські області). Згідно розподілу коштів, Полтавщині виділили 13,3 млн грн з державного бюджету.
Євген Перевезенцев закликав кременчужан підтримувати даний проєкт, аби наше місто могло отримати камери, бо вони забезпечать:
Якщо проєкт пана Перевезенцева переможе, по всьому місту встановлять камери відеоспостереення, передусім у місцях скупчення людей: у парках, школах, лікарнях, на вокзалах, небезпечних перехрестях, зупинках громадського транспорту, виїздах з Кременчука тощо, а це допоможе слідкувати за ситуацією в місті. Також буде створено ситуаційний центр, куди буде «стікатися» вся зафільмована інформація і можна буде переглядати відео з камер в онлайн-режимі.
Мер міста Віталій Малецький наголосив, що інформацію про проєкт максимально поширюватимуть серед установ Кременчука та додав:
Загальна вартість програми «Безпечне місто» складає 16,5 млн грн (3,5 млн буде виділено з бюджету Кременчука і 13 млн — з державного).
Голосування за подані проєкти розпочнеться 29 жовтня та триватиме усього 2 тижні (до 11 листопада включно), тож встигніть проголосувати.
Електронне голосування проводитиметься за допомогою системи, яка забезпечує точну ідентифікацію голосуючих шляхом авторизації особи (електронний підпис або інші методи ідентифікації) та можливість перевірки результатів у разі сумнівів у їх об’єктивності. Аби проєкт переміг, він повинен набрати не менше 30% голосів від загальної кількості голосуючих жителів Полтавщини.
Подібна система вже працює у Полтаві, тепер же можливість отримати мережу камер є і у Кременчука.
Також під час свого виступу Євген Перевезенцев продемонстрував відеоролик, який ілюструє один з варіантів, чому камери будуть корисні для міста.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.