Члены кременчугской городской парторганизации ВО «Свобода» сходили на пикет к дому народного депутата, кременчужанина Максима Березина («Слуга народа»).
Тема пикета – «Ні – продажу землі!». «Свобода» выступает против продажи украинских земель сельскохозяйственного назначения. А нардеп Березин – как и большинство депутатов от «Слуги народа» – проголосовал за рынок земли и её продажу.
Пикет состоялся возле дома, где в Кременчуге живет Максим Березин. Он к протестующим не вышел. Был ли он в этот день в Кременчуге, неизвестно.
«ТелеграфЪ» спросил организаторов пикета, почему пикетировать пошли именно Березина?
Оказалось, к нему пришли, потому что он обещал своим избирателям – жителям Пирятина – не голосовать за продажу сельхозземель, но обещание не выполнил. Об этом «Телеграфу» рассказал руководитель кременчугской городской парторганизации ВО «Свобода» Евгений Цимбал:
– Євгене, чому «Свобода» пішла пікетувати саме Березіна?
– Пішли, бо до нас звернулися його виборці – мешканці Пирятина (Березін переміг у 151 окрузі, куди входить і Пирятин, ред.). Він там коли з ними зустрічався вже після виборів, пообіцяв, що не підтримуватиме закон про продаж землі, але ж підтримав, проголосував за прдаж. Виходить, обдурив людей!
– Що ви хотіли від Березіна? Які вимоги висували?
– Ми прийшли сказати, що ВО «Свобода» категорично проти продажу української землі і ми боротимемось, щоб не допустити цього розпродажу! Поки ми там стояли, ми пояснювали людям, що живуть у тому будинку, про небезпеку розпродажу українських земель, люди нас підтримували.
– Березін до вас вийшов?
– Ні, ніхто не вийшов.
– Ви передали Березіну свої вимоги?
– Там був його помічник Дмитро Нужин, він сказав, що поінформує Березіна.
– Вам хтось перешкоджав під час пікету? Як поводилась поліція?
– Ми все зробили законно – завчасно повідомили міську владу, звернулися до поліції, повідомили про акцію, нас охороняло два екіпажі поліції. Думаю, саме тому «тітушки» не насмілились щось вчинити.
– Які тітушки? Хто їх привів?
– Коли ми прийшли до будинку, де живе Березін, нас вже чекали «тітушки» – хлопці у спортивному одязі та у капюшонах, але біля будинку патрулювало два поліцейських екіпажі, тож вони нічого такого не робили.
– Ви когось впізнали серед «тітушок»?
– Кількох я бачив у місті, в обличчя знаю, але особисто не знайомий. Хто їх привів, не скажу, але там ще був помічник Березіна – Дмитро Нужин, він до мене підходив, з’явився позаду мене несподівано. Я сказав, щоб він передав Березіну вимоги громади не продавати землю. Нехай той приїде до Пирятина і пояснить людям, чому обіцяв одне, а зробив інше!
«ТелеграфЪ» в течении дня пытался связаться с нардепом Березиным, чтобы получить ответ, почему тот обещал пирятинцам одно, а проголосовал за другое? И почему нардеп выступает за продажу земли? Телефон нардепа всё это время находится вне зоны доступа. А когда доступ появлялся, Березин трубку не снимал.
Кстати, на этой неделе народные депутаты работают в округах. Возможно, Березин уже в Пирятине, оправдывается перед избирателями.
Справка «Телеграфа»:
Максим Березин участвовал в парламентских выборах 2019 года как кандидат от президентской партии «Слуга народа». Он с большим отрывом от соперников выиграл выборы на 151 округе, в котором никогда раньше не жил – это Лохвицкий, Пирятинский, Гребенковский районы. Березин же жил в Кременчуге, политикой до выборов не занимался. Тем не менее набрал 47,44% голосов:
До парламентских выборов Максим Березин работал директором кременчугского коммунального предприятия «Муніципальна варта». Это охранная структура мэрии, сперва она называлась «муниципальной полицией». Сотрудники «варты» охраняют мэра на сессиях, также охраняют некоторые школы.
Руководитель кременчугской парторганизации «Свободы» Евгений Цимбал в настоящее время служит в «Муниципальной варте». Теоретически существует вероятность давления на него, если «свободовцы» будут усердствовать с антиберезинскими пикетами.
«ТелеграфЪ» предлагает читателям принять участие в опросе:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.