Мерія не виплачує кошти, передбачені для ОСББ на енергозбереження. Голова правління «Асоціації ОСББ Кременчук» Олександр Ткаченко (на фото) припускає, що мерії невигідна термомодернізація.
19 керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків звернулися до міського голови Віталія Малецького з вимогою «про поновлення порушених прав юридичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування». Йдеться про те, що ОСББ не отримують з міського бюджету обіцяної підтримки на енергозбереження. Про це «Телеграфу» розповів Олександр Ткаченко, один з керівників ОСББ і голова правління «Асоціації ОСББ Кременчук», який готував звернення меру, та надав документ редакції. Керівники ОСББ вимагають організувати зустріч з ними 9 грудня і врегулювати спірні питання.
На своїй сторінці у Фейсбук Олександр Ткаченко виклав документи та емоційно висловився з цього приводу.
У офіційному листі до мерії йдеться про те, що ОСББ не отримують з міського бюджету компенсацій відсотків за користування державними «теплими кредитами», передбачених Програмою стимулювання енергозберігаючих заходів в будинках ОСББ. (Держава надає підтримку у вигляді компенсації від 40 до 70% від суми банківського кредиту. Місцева ж Програма на 2015-2020 роки передбачала компенсацію до 15% за користування кредитом).
Зокрема, на 2019 рік сума компенсації ОСББ за теплими кредитами мала скласти 3,5 мільйона гривень; у тому числі погашення кредиторської заборгованості бюджету перед ОСББ, яка виникла станом на 1 січня 2019 року – понад півмільйона гривень.
Проте у 2019 році депутати вносили зміни до Програми, і в ній з’явився пункт про те, що в разі недостатності коштів у міському бюджеті відшкодування відсотків за кредитами може здійснюватися не в повному обсязі.
В об’єднаннях співвласників вважають, що їхні права порушені, адже, залучаючи державні кредити, голови правлінь ОСББ розраховували і на підтримку з бюджету Кременчука в рамках Програми, вони вказують на заборгованість міського бюджету перед ОСББ.
Звертаючись до мера, заявники підкреслюють, що ОСББ змушені платити відсотки за рахунок власних коштів (внесків співвласників), які мали б витрачаються на забезпечення та утримання майна об’єднань.
У липні про затримку компенсацій по відсотках за користування кредитом з міського бюджету ТЪ розповідав інший голова правління ОСББ Олександр Богачевський.
«ТелеграфЪ» неодноразово писав про перекоси в розподілі на підтримку ОСББ і неорганізованих співвласників (де ОСББ не створене і послуги з управління надають керуючі компанії). Так, ОСББ можуть претендувати лише частково на компенсацію своїх капремонтів і беруть кредити, щоб дбати про житло. Натомість у будинках «імені комунальної форми власності» за Програмою підтримки мерія може компенсувати 100% капремонту. Ці нерівні умови не сприяють створенню ОСББ у місті.
Попри те, що на теплі кредити для ОСББ грошей не знайшлося, цьогоріч департамент ЖКГ витратив 1,67 млн грн на поштові скриньки у багатоквартирних будинках.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.Усі жителі багатоповерхівок тепер, згідно із законом, є їх співвласниками. До 1 липня 2016 року кременчужани мали визначити, як управляти своїм житлом.
Найбільш перевірений і відповідальний з цих способів управління, при якому жителі, дійсно, можуть впливати на стан будинку – створити ОСББ. Діяльність його регулюється Законом «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Як створити ОСББ, читайте тут.
Про практику роботи ОСББ ми розповімо в цьому сюжеті. Якщо у вас виникли питання, ми підготуємо відповіді, пишіть t.donchenko88@gmail.com