Фінансисти прогнозують, що 2020 рік розпочнеться з боргами, навіть за енергоносії та по інших захищених статтях. На діаграмі - розподіл коштів, які надійшли, по галузях
Станом на 1 жовтня місцевий бюджет недоотримав 183 млн грн, із них 147 млн грн — це власні доходи міста, решта — гроші, які має перераховувати держава (так звані міжбюджетні трансферти).
Станом на кінець року бюджет недоотримає близько 260 млн грн, повідомила віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко під час засідання бюджетної депутатської комісії, яка розглядала виконання бюджету Кременчука за 9 місяців поточного року.
Якщо порівняти абсолютні цифри минулого і поточного року, то зростання надходжень бюджету порівняно з минулим роком — на 16,3%: усього за 9 місяців місцевий бюджет отримав майже 2,48 млн грн. Проте бюджет менший, ніж прогнозувалося (а він був сформований з прихованим дефіцитом, зазначила Тетяна Неіленко). І це призвело до того, що місто загрузло в боргах навіть по так званих захищених статтях — енергоносії, медикаменти, продукти харчування.
Заборгованості по зарплаті бюджетникам немає, повідомила Тетяна Неіленко, зараз бюджетні установи розпочали виплату авансу.
Проте станом на 1 січня 2020 року прогнозуються борги навіть по захищених статтях. Вони накопичуються ще й через те, що бюджетні установи невчасно розраховуються за енергоносії. ПАТ «Полтаваобленерго» через суд стягує пеню за послуги опалення минулого сезону.
За інформацією Тетяни Неіленко, Кременчук розпочне новий рік з боргами за 2019 рік у 130 мільйонів гривень (це загальна сума, і захищені статті, й інші видатки).
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.