Такою кількістю працівників не може похвалитися жодне міське приватне ЗМІ – як і шаленими бюджетними дотаціями на утримання і багатими витратами
У штаті КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія», де регулярно з’являються дуже позитивні і часто хвалебні сюжети про команду «Малецького-Шаповалова» значиться 45 посад. Це, в середньому, як штат педпрацівників у одній міській школі. Хоча в деяких школах учителів навіть удвічі менше, ніж працівників комунального ТБ: за даними міського порталу відкритих даних, наприклад, у гімназіях №7 та №9 дітей навчають по 25 педагогів.
Штатний розклад КТРК надала на запит земельної депутатської комісії – і місцеві журналісти довго та з подивом його вивчали, адже такими ресурсами не може похвалитися жодне міське ЗМІ, яке не утримується з бюджету. Два заступники директора, 3 завідувачі відділом (у жодному іншому міському ЗМІ немає відділів), 3 відповідальні випускові – це лише керівний штат. Плюс 13 (!) кореспондентів, 4 ведучих програм, 4(!) водія. Не викликають питань хіба що технічні працівники і прибиральниця.
Кого у штаті КТРК немає – так це менеджера з реклами. Напевне, тому, що комунальне телебачення фінансується з бюджету (тобто за рахунок коштів платників податків), а відтак його персонал не «заморочується» питанням, як заробити гроші. При цьому такій кількості персоналу деякі програми цього телебачення в YouTube не набирають і 10 переглядів.
Зауважимо, що витрати на оплату праці, наведені в таблиці про штатний розпис – це лише ставки працівників, без премій. Звернімо увагу на іншу таблицю – реальні витрати телекомпанії за 9 місяців поточного року. Так, на зарплату пішло 2 839 953 грн, що в середньому на одну посаду 7 012 грн.
Звісно, середній показник – з урахуванням зарплат керівництва. Відтак, імовірно, хтось отримує «голий» оклад, чого не скажеш про керівництво. Так, зарплата ж директора КТРК Сергія Перепелятника за 2018 рік, відповідно до поданої ним декларації, склала 353 263 грн - тобто у середньому 29 438 грн, що понад удвічі більше за оклад, указаний в штатному розписі.
За 9 місяців поточного року на КТРК витрачено понад 5 мільйонів гривень, у цілому фінансування на поточний рік з бюджету передбачене в розмірі 8 мільйонів гривень.
До речі, за рік штат КТРК підріс на 10 посад – у минулому році при затвердження Програми підтримки інформаційної діяльності (читай – комунальних ЗМІ) Сергій Перепелятник надавав інформацію про 35 штатні одиниці.
Нагадаємо, нова Програма підтримки інформаційної діяльності, яку виносять на сесію Кременчуцької міськради, передбачає збільшення фінансування для КТРК до 18,4 мільйонів. При цьому 9,36 млн грн бюджетних грошей планується на нову кольорову газету накладом 44 тисячі примірників, яку заснувала КТРК.
Газета виходитиме у рік виборів міського голови та до місцевих рад. Представляючи Програму, керівник пресслужби мерії Юлія Перепелятник (дружина Сергія Перепелятника) переконує, що це буде абсолютно аполітичне видання. Проте досвід роботи КТРК на медійному ринку вже має перекоси в бік піару та агітації на виборах. Так, у період виборів до Верховної Ради комунальне телебачення використовувалося в медійних інтересах кандидата в нардепи Юрія Шаповалова (нині депутата). Факти дослідили активісти ГО «Європейський клуб» та подали заяву разом з матеріалами до поліції, яка відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем (стаття 364 Криміналього Кодексу).
Активісти на комісіях, де депутати до сесії вивчають питання порядку денного, акцентують увагу депутатів, що фінансова діяльність КТРК непрозора. Так, Лариса Гориславець зазначила, що Сергій Перепелятник (керівник КП, яке підзвітне територіальній громаді) не відповів на жоден з 5 запитів. Подана скарга Уповноваженому з прав людини на порушення Закону «Про доступ до публічної інформації».
Закупівлі КТРК за 2019 рік – винятково на допорогах, тобто без тендерів. При цьому, маючи штат 45 осіб, КТРК у серпні замовила «Інформаційні послуги у соцмедіа» на суму 30 тисяч гривень у Кузьміної Дарини Володимирівни.
Одна з останніх закупівель КТРК на допорогах – автомобіль за 199 тис грн - на суму, близьку до порогу 200 тис грн, коли проведення тендеру стає обов’язковим. Автомобіль купили в улюбленого ФОП Старик Миколи Миколайовича, в якого загалом за 2019 рік КТРК на допорогах скупилася на 1,4 млн грн.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.