Більське городище, що знаходиться на території Полтавської області, покажуть у фільмі «Шлях заліза» на літніх Олімпійських іграх-2020 у Токіо. Про це стало відомо під час апаратної наради в облдержадміністрації, де обговорювали питання розвитку туризму в регіоні.
Директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко розповіла, що вдалося за рік зробити у сфері туризму, які туристичні «магніти» можуть зацікавити українців та іноземців відвідати Полтавщину.
Серед брендів області позицію в гастрономії зайняла галушка, а лікувально-оздоровчу – «Миргородкурорт». Послугами останнього підприємства щороку користується до 70 тисяч осіб (із яких 20% – іноземці).
Протягом 2019 року Департамент культури і туризму облдержадміністрації презентував 4 нові туристичні маршрути, присвячені Симону Петлюрі, Олександру Довженку, Григорію Сковороді та Гінцівській стоянці. У травні 2020 року відкриють ще один екологічний маршрут.
Одним із найбільш відвідуваних в області залишається Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні, який доповнюють місцеві фестивалі «ОпішняСливаФест», «Борщик у глиняному горщику», «Бієнале художньої кераміки». Не відстає від нього Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, за результатами року його відвідало 214 тисяч туристів.
Почав розвиватися на Полтавщині й промисловий та діловий туризм. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат та підприємство ТІКО у Горішніх Плавнях приймають на виробництві екскурсії, передусім шкільні. Планують створити технопарк в Омельницькій ОТГ.
На думку Валентини Вождаєнко, найперспективнішими «магнітами» в області є археологічні пам’ятки.
Проведення фестивалю на Більському городищі дало можливість залучити до співпраці 40 представників бізнесу. Валентина Вождаєнко наголошує:
У 2019 році на території Більського городища в межах майбутнього музею розпочалася реалізація проєкту «Інноваційно-технічне забезпечення туристичних об’єктів древнього міста Гелон». Передбачається облаштувати Wi-Fi зони, встановити камери відеоспостереження, забезпечити підсвітки валів та освітлення території завдяки сонячним електростанціям. На реалізацію заходів вже використали 953 тисяч грн. За пів року проєкт планують завершити.
У січні 2020 року заповідник «Більськ» подав заявку до Українського культурного фонду (програма «Знакові події») з проєктом «Етнофестиваль «Гелон-фест». У разі перемоги у гранті установа може отримати 4 мільйони 633 тисячі грн.
За словами Ігоря Короста, є необхідність побудувати в Більську науково-дослідний центр та сучасний музей. Проте напливу туристів перешкоджає погано розвинена інфраструктура: стан дорожнього покриття і відсутність умов проживання для приїжджих (готелів).
Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін повідомив, що цього року на просування туристичного потенціалу України Кабмін планує виділити 240 мільйонів грн.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.