Коштує одна капсула, розроблена кременчуцькими підприємцями, орієнтовно 30 тисяч гривень – дешевше, ніж закордонні аналоги. Після сертифікації підприємство «Креатив-агромаш» зможе виготовляти до 100 капсул на добу
Три капсули-ізолятори, розроблені командою інженерів ТОВ «Креатив-Агромаш», 23 квітня мають передати лікарям Кременчука, Полтави та Чернівців. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці керівник робіт Юрій Андрієвський після того, як дізнався, що двоє лікарів станції швидкої допомоги Кременчука інфікувалися коронавірусом.
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов проінформував, що герметичну капсулу для безпечного транспортування хворих на COVID-19 виготовили майже повністю з вітчизняних матеріалів. Бокс має прилади для подачі кисню, компресор, фільтри для знезараження повітря й маску, а також рукавиці-манжети для проведення маніпуляцій без контакту з хворим. Коштує одна капсула орієнтовно 30 тисяч гривень – дешевше, ніж закордонні аналоги.
На кременчуцькому підприємстві «Креатив-агромаш» можуть виготовляти до 10 капсул на добу, а після сертифікації всі 100. Два таких ізолятора уже відправили в Чернівці й Київ, сьогодні ще один передадуть Кременчуку.
Процес сертифікації прибору 1 класу не потребує багато часу, адже всі комплектуючі ізолятора уже сертифіковані. Головне зібрати необхідні документи і пройти клінічні іспити на базі «Феофанії». Будемо домовлятися з урядом, щоб прискорити цей процес і закупити капсули не лише для полтавських «швидких».
Епідемія коронавірусу показала, що лікарі погано захищені від інфекцій, бо сьогодні кожен шостий хворий на COVID-19 – це медик. Тому треба підтримати вітчизняного виробника і налагодити виробництво капсул для всієї України, адже вони нічим не поступаються міжнародним аналогам, а за ціною в рази дешевші, - сказав Дмитро Лунін.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.