8 серпня Центральна виборча комісія затвердила низку документів, які регулюють підготовку та проведення місцевих виборів, призначених на 25 жовтня цього року, пише «Полтавщина».
За планом, до 4 вересня продовжуватиметься формування виборчих комісій і підрахунок орієнтовної середньої кількості виборців у багатомандатних виборчих округах.
З 5 вересня почнеться офіційний виборчий процес: визначення місць для агітації, подання заявок місцевих організацій партій на участь у виборах, висування кандидатів, утворення виборчих округів, призначення спостерігачів, представників партій, уповноважених та довірених осіб.
Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови з 15 до 24 вересня включно.
Передвиборчу агітацію кандидати офіційно зможуть розпочати наступного дня після того, як відповідна ТВК їх зареєструє. Змінити рішення щодо балотування вони зможуть лише до 5 жовтня.
Список виборців та іменні запрошення дільничні виборчі комісії отримають до 13 жовтня. Бюлетені виборчі комісії отримають не раніше 22 жовтня.
Також передбачена публікація проміжних фінансових звітів партій. Остаточні звіти мають опублікувати після виборів.
Агітація усіх кандидатів припиняється 24 жовтня. Цей день є так званим «днем тиші».
Саме голосування 25 жовтня триватиме з 8.00 до 20.00. Підрахунок голосів триватиме до 6 листопада.
Упродовж наступних 20 днів відбуватиметься реєстрація депутатів та формування сільських, селищних, міських та районних рад.
Оскільки внаслідок децентралізації були створені нові, укрупнені райони, то виникла колізія щодо того, який саме орган уповноважений утворювати районні ради. Зараз це питання з’ясовують на рівні ЦВК та міністерств.
Тож поки у Полтавській області призначено вибори у 60 селищних, сільських та міських громадах. Пізніше мають додатися і вибори у районні ради.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.25 жовтня 2020 року відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
Особливості місцевих виборів-2020:
У ЦВК виділили чотири особливості виборів, які відбудуться 25 жовтня:
Зокрема місцеві вибори будуть проводитись за двома системами: партійна пропорційна система та відкриті виборчі списки для міст із населенням від 90 тис., мажоритарна - для решти.
Система відкритих списків дозволить виборцям голосувати не лише за партію, а й за конкретного кандидата, якого вони хочу бачити при владі. Тобто спочатку виборець має проголосувати за партію, а потім – за окремого кандидата від цієї партії.