Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький представив нову партію «Довіра», з якою піде на вибори
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький наголосив на тому, що нова політична сила – партія «Довіра», яка бере участь у місцевих виборах на Полтавщині, є самостійною силою і буде відстоювати інтереси свого регіону.
«Цією партією не керують з Києва, ми цілком самодостатні у нашому баченні розвитку рідної області», – запевнив він в ході інтерв’ю.
«Що і як робити нам вказують лише мешканці Полтавщини», - додав Біленький.
На думку голови облради, місцеве самоврядування в Україні знаходиться під загрозою: «Реформа децентралізації відкрила перед місцевим самоврядуванням принципово нові можливості, вдихнула нове життя. Однак дехто у київських кабінетах навпаки виношує плани, як підім’яти під себе громади та їхні бюджети».
Також Олександр Біленький додав, що до лав «Довіри» долучилася майже половина керівників об’єднаних громад області.
«Якщо ця людина поділяє наші цінності, адекватна, прогнозована, готова працювати в інтересах Полтавщини, ми пропонуємо їй долучитися до нашої команди», – зазначає Біленький.
«Передусім «Довіра» – це партія місцевих громад, захисту їх інтересів… Тільки місцеві люди знають, що добре, а що погано для їхніх громад. З Києва цього не видно», - додає нинішній голова Полтавської обласної ради.
Нагадаємо, що ініціатором створення партії «Довіра» є народний депутат від 147-го округу на Полтавщині, голова однойменної депутатської групи у парламенті Олег Кулініч.
25 жовтня 2020 року відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
Особливості місцевих виборів-2020:
У ЦВК виділили чотири особливості виборів, які відбудуться 25 жовтня:
Зокрема місцеві вибори будуть проводитись за двома системами: партійна пропорційна система та відкриті виборчі списки для міст із населенням від 90 тис., мажоритарна - для решти.
Система відкритих списків дозволить виборцям голосувати не лише за партію, а й за конкретного кандидата, якого вони хочу бачити при владі. Тобто спочатку виборець має проголосувати за партію, а потім – за окремого кандидата від цієї партії.