«Якщо ухилятися від призову в армію до 27 років - нічого не буде?»

24.03.2021, 07:07 Переглядів: 4 039 Коментарів: 8

 

Повідомив військовий комісар Кременчуцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки
підполковник Роман Сушко

Більшість призовників та їхніх батьків вважають повістку без підпису недійсною, а явку по ній — необов’язковою. Юристи, які хочуть сподобатися клієнту, підтримують таку думку і говорять, що «якщо ухилятися від призову в армію до 27 років — нічого не буде». розповів військовий комісар Кременчуцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Роман Сушко. 


На жаль, подібні точки зору не враховують сучасну практику, яка міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень. При уважному вивченні ЄДРСР можна знайти десятки обвинувальних вироків за статтею 335 Кримінального кодексу щодо призовників, які ухилялися від строкової військової служби, але не розписувалися в повістці. Більш того, мало хто знає, що профільний Закон «Про військовий обов’язок і військову службу» взагалі не містить термін «повістка», а замість нього використовується більш широке поняття «виклик».


Дійсно, з аналізу судового реєстру можна зробити висновок, що в процесі притягнення до кримінальної відповідальності ухильника від армії правоохоронні органи (поліція, прокуратура) і суди можуть аргументувати звинувачення в ухиленні, крім іншого, і обов’язком усіх громадян призовного віку самостійно прийти без повістки в 10-денний термін з моменту початку призовної кампанії.


Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам призовного віку дається 10 днів на добровільну явку.


Поважними причинами неявки можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації:

  • стихійне лихо,
  • важка хвороба призовника,
  • смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини.

Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.


Кременчуцький об'єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує:


Захист Батьківщини – це Конституційний обов’язок! стаття 65 Конституції України.


Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються!

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 8

1 328
24 березня 2021 10:55

Не нужно запугивать и нагнетать! Исторические факты говорят об обратном! Один квартальный клоун еврейской национальности уклонялся до сорока двух лет. А потом вжух и сразу стал верховним гівнокомандуючим!


41 7
67
24 березня 2021 11:29

Цитата: evil

....уклонялся до сорока двух лет. А потом вжух и сразу стал верховним гівнокомандуючим!

Видать правильно ухилявся, что никто не знал где его искать, а он в это время преспокойно играл на пианино.


19 0
187
24 березня 2021 13:24

марок на конверты военкомату купишь на 1000 грн и вся любовь)))

Поважними причинами неявки можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: #стихійне лихо#-вот вам и причина, не везет нам с правителями.


6 0
0
24 березня 2021 14:19

Я так и не понял из рекламмного объявления по набору разнорабочих на генеральские дачи, что же произойдет после 27ми лет?


13 0
0
24 березня 2021 15:11

Стаття брехня. В законі про військову службу і військовий обов'язок є поняття "повістка" читайте закон. Неявка за повісткою це адмінпорушення, яке тегне за собою від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів і 10-15 при повторному а це від 50 до 150 грн максимум, а неявка це дійсно порушення кримінального кодексу (міри покарання не пам'ятаю). От тільки Роман Сушко спеціально або за незнанням закону про військову службу і військовий обов'язок вводить в оману шляхом підміни понять. Неявка за викликом це якщо ви не прийшли в день призову до воєнкомату і не важливо чи підписували повістку чи ні. А ще в законі про ВО і ВС написано що особа яка підлягає призову повинна самостійно в 10 денний термін прийти до воєнкомату після відповідного публікування у ЗМІ указу президента. Ухилення від військової служби це коли ви пройшли комісію, отримали наказ на розподіл у військову частину і не прийшли. І ще варто сказати що указ президента повинен бути затверджений і опублікований не пізніше ніж за місяць до закінчення року що передує року призову.


18 0
593
24 березня 2021 22:29

Цитата: evil

Не нужно запугивать и нагнетать! Исторические факты говорят об обратном! Один квартальный клоун еврейской национальности уклонялся до сорока двух лет. А потом вжух и сразу стал верховним гівнокомандуючим!

і керує такими гівнюками як дописувач


4 8
4 781
1
25 березня 2021 07:19

Цитата: ankrem
керує такими гівнюками як дописувач
він керує арсенборисичем!


1 7
1 328
25 березня 2021 08:15

Цитата: ankrem
і керує такими гівнюками як дописувач

Тебя квартальный полудурок хером по голове  зацепил когда размахивал им перед роялем?


6 9

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх