До навчання залишаються лічені дні, а подальша доля функціонування Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою й досі не відома. До редакції «Телеграфу» звернулася одна з мам ліцеїстів.
На сайті Полтавської обласної державної адміністрації опублікували позицію директора департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Віти Ковальської.
Згідно з розміщеною інформацією, заклад не закривають, але основною перепоною є приміщення, в якому проживають ліцеїсти - воно не відповідає санітарним вимогам. Навчання з моменту створення закладу освіти ліцеїсти проходили на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка, адже в ліцеї відсутні навчальні приміщення.
Проте в позиції директора профільного департаменту не вказано, чому за стільки років не звертали увагу й не провели капітальний ремонт приміщення, яке знаходиться у підпорядкування області. Водночас департамент освіти і науки облдержадміністрації розробляє алгоритм створення нового військового закладу. Чи будуть два військові заклади у Кременчуці та Градизьку працювати паралельно, чи залишать лише один? Питання залишається відкритим.
Голові Полтавської облради Олександру Біленькому та голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову направили звернення щодо подальшого існування Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Лист направили від імені батьків ліцеїстів, трудового колективу військового ліцею, представників громадських організацій та депутатського корпусу. У зверненні йдеться, що представники категорично проти закриття єдиного у Полтавській області військового ліцею.
На засіданні виконкому міський голова Кременчука Віталій Малецький зауважив, що військовий ліцей має бути юридичною особою й має працювати у Кременчуці, де готуватимуть фахових військових. За військовими має бути необхідна інфраструктура, вчителі та взаємодія з військовими частинами.
Він додав, що військові ліцеї мають підпорядковуватися Міністерству оборони України і мають бути включеними в структуру військових вишів. Тому вони клопотатимуть разом з нардепом Максимом Березіним, який працює у профільному комітеті, щоб Міністерство оборони створило вертикаль військових ліцеїв України.
Зараз розглядають варіант розмістити Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою в приміщенні колишньої школи №15 (нагірна частина), де знаходиться спортивна школа «Авангард», яку можуть перевести в приміщення колишнього навчально-виробничого комбінату, що на Молодіжному.
Варто зауважити, що доля військового ліцею Кременчука вирішується у владних кабінетах Полтави та Кременчука. Чиновники області (крім кременчуцьких) бачать ліцей у складі педколеджу з наступним переселенням до Градизька. Місцеві представники влади хочуть залишити військовий ліцей у Кременчуці.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.