В Кодекс України про адміністративні правопорушення внесли зміни щодо відповідальності за вилов червонокнижних або рідкісних видів риб. За інформацією Полтавського рибоохоронного патруля, нові норми адміністративної відповідальності вступили в дію 8 листопада.
Зокрема, статтю 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, або які внесені до переліків рідкісних видів тварин і рослин, або які мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність, або є такими, що перебувають під загрозою зникнення на відповідній території) розділили на дві частини.
Перша частина стосується тварин і рослин, які віднесені до рідкісних видів, але не занесені в Червону книгу. Вона передбачає штраф (з конфіскацією всього добутого) у розмірі:
Протоколи за частиною другою складатимуть на громадян у разі погіршення, знищення середовища перебування тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України. Вона передбачає штраф (з конфіскацією всього добутого) у розмірі:
Крім сплати штрафу, Постановою КМУ № 1030 від 7 листопада 2012 року встановлено розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування.
Тож якщо під час риболовлі на гачок потрапила риба, занесена до Червоної книги України, краще повернути її у живому вигляді до природного середовища!
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.