23 листопада під час сесії Кременчуцької міськради депутати розглянули додаткове питання «Про заслуховування звітів керівників відповідних організацій про зрив строків реалізації проекту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у м.Кременчук».
Нагадаємо, це проєкт з термомодернізації вартістю 10 млн євро, який виконується за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). І саме через цей проєкт нині зачинено 8 дитсадків.
Замовником виступає спеціально створене для реалізації цього проєкту комунальне підприємство «Кременчуцька муніципальна енергосервісна компанія» (КМЕК). Перед депутатами звітував директор КМЕК Вадим Качан.
Нової інформації було мало — майже все це вже лунало під час попередніх депутатських засідань, у тому числі виїзних.
Тези виступу:
підряднику виплачений аванс двома траншами — 2 млн 86 тис грн та 1 млн 43 тис грн (20% та 10% вартості контакту), тобто загальна сума авансування — 3 млн 129 тис євро;
роботи були розпочаті з 15.04.21р. в 14 школах, з 1.06.21 р. - у 14 дитсадках;
на даний час встановлені ІТП в 12 школах, замінено 50% вікон;
є відставання від графіку виконання робіт — взагалі не виконувалися роботи із заміни труб опалення, радіаторів, встановлення приточно-витяжної вентиляції.
Вадим Качан назвав причиною відставання у контракті дії «деяких субпідрядників», яких наймав генпідрядник проєкту — ТОВ «ММС «Арт-Проже».
Про це заявив Іван Вагнер, представник генпідрядника ТОВ «ММС «Арт-Проже».
Він сказав, що акти виконаних робіт не підписані, аванс уже використаний і, крім того, компанія вклала 1 млн євро власних коштів. Підписані контракти на термомодернізацію закладів передбачали, що через 7 днів після проєктування мали бути узгоджені (додатками) уточнені графіки виконання робіт, обсяги та ціни.
Трохи згодом мер Віталій Малецький пояснив, що зміни до контрактів потрібно узгоджувати з консультантами ЄБРР — та на даний час відповіді від них не отримано.
Виступив і Микола Воловик — керівник комунально-виробничого підприємства «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» (УКБ), яке здійснює технічний нагляд за виконанням робіт. Він підтвердив, що акти виконаних робіт візуються - але не не підписуються, бо немає юридичних підстав: не узгоджена договірна ціна.
Він теж озвучив причини зриву контракту:
невиконання умов контракту підрядною організацією;
прорахунки в проєктній документації;
недостатня якість робіт;
неузгодження договірної ціни.
Причини названі — але депутати більше години не могли визначитися, що з цим робити далі. Депутати Плескун, Роженко, Гориславець, Лазоренко, Терещенко наполягали на розірванні контракту з генпідрядником.
Мер Кременчука Віталій Малецький та голова дружньої йому фракції «За майбутнє» Микола Бокован — проти цього. Бокован сказав про те, що треба дочекатися завершення робіт, навіть заявив:
Пролунало явно на адресу колег, які ходили дивитися на якість ремонтів у дитсадках та критикували підрядника. Сам Бокован жодного разу не ходив...
Депутати також пропонували заслухати керівника робочої групи з реалізації проєкту — це перший заступник міського голови Володимир Пелипенко. (До речі, група в 2021 році жодного разу не збиралася — як видно, було нецікаво, що робиться у дитсадках). Та мер сказав, що це недоцільно — і відвів удар від свого заступника...
У підсумку рішення про розірвання контракту з підрядником не приймалося.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.