У МОЗ запевняють, що телефони та смартфони просто не здатні до шкідливого іонізуючого випромінювання
Мобільні телефони та смартфони давно вже стали невід'ємною частиною сучасного життя. Але є люди, які вбачають у такому інтенсивному використанні гаджетів ризик для здоров’я. Існує навіть думка, що електрохвилі від телефонів провокують утворення ракових клітин.
У МОЗ запевняють, що це не так. На сьогодні немає жодних науково доведених фактів того, що телефони можуть викликати онкологічні захворювання. Щодо цього питання проводились різноманітні наукові дослідження. Жодне з них не показало, що активне використання телефонів може призвести до розвитку онкологічних захворювань або ж навіть доброякісних пухлин.
Часто людей непокоїть те, що телефони випромінюють шкідливі хвилі, багато хто боїться радіації. Але тут варто розібратися в різниці видів радіаційного випромінювання. Зазвичай ми розуміємо під радіацією іонізуюче випромінювання, яке провокує зміни на клітинному рівні, внаслідок чого і можуть виникати різного роду патологічні зміни та мутації.
Телефони та смартфони просто не здатні до іонізуючого випромінювання. Тут ситуація аналогічна до випромінювання від мікрохвильових печей.
Радіохвилі від телефонів є саме неіонізуючим випромінюванням, яке за своєю природою не може призвести до ракових мутацій нашої ДНК.
Випромінювання від телефону при довгому контакті може призводити до нагрівання тіла в місці контакту зі шкірою, але загалом воно настільки невелике, що не може призвести до якихось змін на фізіологічному й клітинному рівні.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.