Вартість газу та його транспортування для двох «Вічних вогнів» у Полтаві на цей рік складе майже 3 мільйони гривень. Суму передбачили у проєкті бюджету на 2022 рік. Через здорожчання вартості палива ця сума збільшилася у 10 разів, у порівнянні з минулим роком.
Полтавець Сергій Антоненко подав петицію. Він вважає, що під час енергетичної кризи недоцільно спалювати газ. Як варіант, чоловік запропонував замінити його на світлову ілюмінацію або вмикати на чотири ювілейні дати.
- Спалювання газу, тобто підігрівання повітря, є нераціональним та неефективним витрачанням податків, тим більше під час енергетичної кризи. І це не має відношення до прояву пам'яті чи ціності.
Відповідні кошти можна направити на проекти соціального, медичного змісту для населення або/та впровадження інфраструктури по окремому збору та переробці/утилізації відходів.
В 2009 року в Черкасах влада міста першими в Україні відмовилась від «вічного» вогню на газу. В деяких містах є практика вмикати газ тільки один (Львів) або декілька днів на рік (Хмельницький, Ужгород, Віниця, Тернополі), - мовиться у петиції полтавця.
На відміну від Полтави, де вічний вогонь утримується за рахунок міського бюджету, платникам податків Кременчука це нічого не вартує. Протягом 49 років «Кременчукгаз» обслуговує серце меморіалу «Вічно живим».
Нагадаємо, що меморіал «Вічно живим» урочисто відкрили 28 вересня 1973 року, його звели до 30-річчя звільнення Кременчука від німецьких окупантів. Місце, де він знаходиться, обрали не випадково - там розташовувався концтабір, у якому загинуло 93 000 людей.
Близько 50 років меморіал знаходиться на балансі ПрАТ «Кременчукгаз», усі витрати на підтримання вічного вогню лежать на ньому.
Якщо говорити мовою цифр, то підприємство витрачає:
Для порівняння, житловий будинок площею 70 кв. м споживає взимку до 600 кубів газу на місяць та до 4 500 кубів - на рік.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.