Що вирішили на засіданні комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті діячів і подій
Подальшу долю мозаїки монументального мистецтва обговорили на засіданні комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті діячів і подій. До мерії звернувся керівник ГО «Кременчуцьке міське об’єднання Товариства української мови» Юрій Мартиновський. Він вбачає у панно елементи комуністичної пропаганди, яка підпадає під дію Закону про декомунізацію. Зображення розташоване біля кременчуцького краєзнавчого музею за адресою вул. Соборна, 3.
На фресці зображені назви комуністичних газет «Правда», «Іскра», а також зображення червоноармійців.
Секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко зауважив, що у 2015 році розглядали дане питання на комісії. Тоді вирішили зберегти фреску.
Директорка Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська розповіла, що була проведена мистецтвознавча експертиза. Зідно з висновком, фреска - витвір монументального мистецтва, у якому висвітлюється тема розвитку преси та друку в Україні. Панно має історично-культурне значення для мистецтва й Кремненчука загалом.
Руслан Шаповалов, керуючий справами міськвиконкому, додав, що панно можна демонтувати. Проте виникають проблеми: де зберігати елементи мозаїки та чи витримає будівля втручання. Будівля побудована ще до 1870 року.
Звернення Юрія Мартиновського взяли до уваги, проте ніяких рішень не приймали - залишили рішення 2015 року - збереження мозаїчного панно.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.