Книгу «Легенди Кременчука», авторкою якої є директорка Кременчуцької міської галереї Оксана Бойко, включать до шкільної програми і її вивчатимуть кременчуцькі учні на уроках. 14 вересня це рішення представники культури та освіти нашого міста підкріпили підписанням меморандуму.
Серед підписантів – директорка Кременчуцького ліцею №10 «Лінгвіст» Наталія Момон. Саме у цьому навчальному закладі стартує пілотний проєкт – ліцеїсти протягом поточного навчального року вивчатимуть «Легенди Кременчука». Відповідними темами доповнять історію, українську мову та літературу, образотворче та музичне мистецтво, іноземні мови. Цю тематику також використовуватимуть у позашкільній діяльності, під час організації тематичних свят, конкурсів, гурткової роботи (краєзнавство, театр, туризм, філателія, кулінарія тощо). Для цього ліцей №10 вже отримав 20 примірників книги, ще 8 у бібліотеку закладу передали раніше.
За результатами проєкту створять методичні розробки й під час педагогічної конференції поділяться досвідом з іншими школами нашого міста. Тоді можна буде говорити про те, щоб вивчати «Легенди Кременчука» в інших освітніх закладах.
Мисткиня Оксана Бойко розповіла, що у 2020 році постало питання, який елемент може представляти Кременчук на всеукраїнському рівні. Обрали пісню «Пливе щука з Кременчука», яка зберегла колорит нашої землі, вона й лягла в основу майбутнього проєкту. Далі ініціативна група на чолі з Оксаною Бойко створила підбірку легенд Кременчуччини, з'явилися і оригінальні ілюстрації до них. У 2021 році книга вийшла у світ (зараз видана вже серія з чотирьох книг).
За словами директорки ліцею №10 «Лінгвіст» Наталії Момон, вивчення «Легенд Кременчука» допоможе учням краще пізнати історію свого міста, його культурну спадщину. І так вони зможуть поділитися цими знаннями з іншими людьми, у яких би містах чи країнах не знаходилися. До прикладу вона навела розповідь про ученицю ліцею Валерію Роговську, яка виїхала у Швейцарію і вчиться там у школі. Дівчина захоплювалася історією свого міста, його легендами, а відтак розповідає про них місцевим.
Під час заходу у Кременчуцькій міській художній галереї читали уривки з легенд, виконували пісні, поему німецькою мовою
То що ж такого особливого кременчуцькі школярі побачать у цьому виданні?
Книга вміщує:
Якщо ви хочете ознайомитися з «Легендами Кременчука», видання є у публічному доступі – звертайтеся до міських бібліотек нашого міста, вони отримали примірники.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.