Українці вкотре підтвердили величезний рівень симпатії до Польщі та поляків, а більшість поляків позитивно ставляться до українських біженців
Більша частина українців подобається Польща як країна для життя.
Українці не вірять у російську пропаганду стосовно Польщі й мають чітке уявлення про те, чому сусідня країна та її громадяни допомагають їм у боротьбі проти російського агресора.
Про це йдеться у доповіді Центру діалогу імені Юліуша Мерошевського.
Результати опитування, яке провів Центр діалогу, показали дуже позитивні відповіді, особливо якщо розглядати його з погляду можливостей та перспектив розвитку польсько-українських відносин у майбутньому. Насамперед підтвердився величезний рівень симпатії до Польщі та поляків з боку українців, що перевищує 80%, тоді як рівень ворожості мізерно малий – менше, ніж 1%.
Серед українців, які виїхали до Польщі, 84% опитаних однозначно позитивно відповіли про цю країну. На запитання, чи подобається їм Польща як країна для життя, 36% опитаних відповіли «дуже подобається», а ще 48% – «швидше подобається». Лише 2% відповіли «не подобається».
Під час опитування в українців також запитали, чому Польща та поляки їм допомагають, і 70% вказали на загрозу росії для обох країн і народів. Ще 69% відповіли, що поляки з симпатією ставляться до українців і дбають про добросусідські відносини.
І лише 27% громадян сказали, що занепокоєння поляків спричинене потребою в українській робочій силі. Натомість пропагандистські заяви кремля про те, що, мовляв, Польща хоче «забрати собі захід України чи зробити Україну польським протекторатом», близько 76% українців вважають брехнею.
Ще 7% утрималися від відповіді. Лише 1% населення вірить у це, а 7% – утрималися від відповіді.
Водночас більшість поляків вважають, що для Польщі було б добре, якби українці, які живуть у ній, залишилися там на багато років.
Про це свідчать результати опитування, проведеного міжнародною дослідницькою компанією Ipsos.
Те, що тривале перебування українців у Польщі матиме позитивні наслідки для країни, вважає 65% опитаних поляків, 27% вказали на негативні наслідки.
Зазначається, що до негативного ставлення схильні менш освічені люди. Припускають, що причина може бути у схильності до забобонів, але не виключено, що через побоювання втратити роботу. Чоловіки частіше за жінок висловлювали позитивне ставлення до тривалого перебування громадян України в Польщі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.