У МОЗ пояснили, що цей документ часто фальсифікували
Кабмін виключив довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) з переліку документів, які давали можливість перетину кордону чоловікам з інвалідністю. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що цей документ часто фальсифікували.
Для зменшення зловживання службовим становищем працівників МСЕК та лікарів, довідку довелося вилучити з переліку Правил перетинання державного кордону громадянами України.
На Урядовому порталі зазначається, що довідка є частиною форми первинної облікової документації № 157-1/о.
- Така довідка містить інформацію про групу та причину інвалідності, строк встановлення інвалідності, висновок про умови та характер праці, рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності, які є обов’язковими для підприємств, установ та організацій. Проте не містить даних, які дозволяють ідентифікувати особу, яка її надає, тому наявні ризики щодо можливості її підроблення, – йдеться у повідомленні.
МОЗ активно працює над розв’язанням проблем у роботі МСЕК, у тому числі й для унеможливлення будь-яких проявів корупції в їх діяльності. Глава відомства Віктор Ляшко вказав, що деякі особи вирішили заробити кошти на незаконному виїзді чоловіків.
- Ми вивчили питання, де було найбільше можливостей для махінації та належним чином на це відреагували. А ще в перші дні війни, одним з дієвих кроків, зроблених МОЗ та Урядом, стало ухвалення рішення про спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи дорослим і дітям, – додав він.
Відтепер за законодавством, особи з інвалідністю мають право виїхати з України за наявності:
- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
- або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності,
- або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.