Він займає почесне місце у списку українських авторів, що жили в часи репресій в Радянському Союзі і нехтували заборонами
У Кременчуці вулицю Юрія Левітана перейменували на честь українського поета, прозаїка, публіциста, політичного діяча Івана Багряного, повідомляє мерія. Він займає почесне місце у списку українських авторів, що жили в часи репресій в Радянському Союзі і нехтували заборонами.
Народився Іван Багряний у місті Охтирка, що на Сумщині, в родині муляра. Його справжнє ім’я Іван Павлович Лозов’ягін.
У молоді роки вчителював, обіймав низку посад в різних організаціях, працював на шахтах Донбасу.
Входив до опозиційного літературного об’єднання «МАРС» («Майстерня революційного слова»), його твори критикували за принципову українську позицію. Віршовану поему «Ave Maria» заборонили цензурою, а історичний роман у віршах «Скелька» звинуватили «в проведенні контрреволюційної агітації».
16 квітня 1932 року заарештований. Провів 11 місяців в одиночній камері внутрішньої тюрми, засуджений на три роки заслання на далекий Схід, звідки намагався втекти, але був спійманий. За спробу втечі отримав ще 3 роки.
Після повернення заарештований вдруге за «участь у націоналістичній контрреволюційній організації». Після двох років в’язниці через брак доказів був випущений на волю.
Під час німецько-радянської війни переїхав у Галичину, де працював у референтурі пропаганди, брав участь у створенні Української Головної Визвольної Ради, розробляв програмові документи. В 1945 році емігрував до Німеччини.
Його памфлет «Чому я не хочу вертатися до СРСР?» набув великого розголосу і змінив на Заході ставлення до проблеми «переміщених осіб».
Поет редагував газету «Українські вісті», заснував Українську революційно-демократичну партію, був головою виконавчого органу Української Національної Ради і заступником президента УНР. Виступав за консолідацію українського патріотичного руху.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.