Парламент називає політичний режим у росії людиноненависницьким та порівнює його зі схожими тоталітарними режимами XX століття, що розпочали Другу світову війну
Вчора, 13 березня, група народних депутатів від різних фракцій парламенту подали до Верховної Ради проєкт постанови, яким пропонують визначити політичний режим у росії як «рашизм» та засудити його ідеологію.
Депутати пропонують звернутися до світових організацій з закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики «рашизму», визначивши його як різновид націонал-соціалізму, який 90 років тому встановив у Німеччині Гітлер.
Відповідний проєкт постанови «Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людиноненависницьких» (№9101) було зареєстровано у парламенті.
У своїй заяві Верховна Рада засуджує «рашизм» як ідеологію і практику, що лежать в основі режиму, що сформувався в рф під керівництвом путіна та ґрунтуються на традиціях російського шовінізму й імперіалізму, практиках комуністичного режиму СРСР та націонал-соціалізму.
Український парламент звертається до ООН, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, урядів та парламентів іноземних держав із закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики «рашизму».
У постанові стверджується, що розв’язана проти України війна є прямим наслідком політики режиму рашизму, а його ідеологічні засади та політика становлять загрозу міжнародному порядку та безпеці всього людства.
Автори постанови засуджують «рашистський режим» президента рф володимира путіна як злочинний та закликають міжнародне співтовариство приєднатися до визнання чинного політичного режиму рф злочинним.
Крім того, Рада закликає міжнародне співтовариство застосувати реальні заходи, які дадуть можливість притягнути військово-політичне керівництво росії до відповідальності за вчинення проти України та її народу агресію, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноциду.
Також парламент звертається до країн світу із закликом об'єднати зусилля для подолання загроз, які становлять для миру та безпеки, чинний політичний режим рф, ідеологія та практики «рашизму».
У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що ухвалення заяви дозволить сформувати єдиний підхід міжнародних інституцій до визначення російської політики й сформованого в росії режиму та сприятиме об'єднанню зусиль для подолання загроз для миру та безпеки.
Варто нагадати, що Президент України Володимир Зеленський теж називав дії росії «рашизмом». Ще у квітні 2022 року він заявив, що цей термін буде характеризувати росію в історичних книжках.
Крім того, у травні 2022 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав журналістів і медіаорганізації застосовувати слово «рашизм», а також підтримав його визнання на національному та міжнародному рівнях.
У заяві українського парламенту визначається 11 характерних ознак та наслідків рашизму.
Нижче повний текст проєкту Заяви Верховної Ради України:
ЗАЯВА
Верховної Ради України Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких
Від імені Українського народу Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади України:
керуючись Конституцією України та Законами України; Статутом ООН; Статутом Ради Європи; Заключним актом Наради з питань безпеки та співробітництва в Європі; Загальною декларацією прав людини; Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод; Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього; Міжнародним пактом про громадянські та політичні права; Міжнародним пактом про економічні, соціальні та культурні права; Конвенцією проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих людську гідність, видів поводження і покарання та іншими міжнародно[1]правовими документами;
розуміючи рашизм як новий різновид тоталітарної ідеології та практики, який лежить в основі режиму, що сформувався у Російській Федерації під керівництвом президента В.Путіна та ґрунтуються на традиціях російського шовінізму й імперіалізму, практиках комуністичного режиму СРСР та націонал-соціалізму;
наголошуючи, що характерними ознаками та наслідками рашизму є:
стверджуючи, що розв’язана проти України війна є прямим наслідком політики режиму рашизму;
визнаючи, що ідеологічні засади та політика рашизму становлять загрозу міжнародному порядку та безпеці всього людства, сучасного світу та демократії;
враховуючи, що Верховною Радою України прийнято:
Верховна Рада України цією Заявою:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.